אנדודונטיה

הרבה אנשים לא מכירים את תחום השיניים הבא: אנדודונטיה. אלו שמכירים, יודעים שהטיפול מלווה בלא מעט כאב. אנדודונטיה היא בעצם תחום המתעסק בפגיעת שורש השן. רופא שיניים המתמחה באנדודונטיה צריך להתמחות בתחום שלוש שנים נוספות טרם שיוכל לעסוק בתחום. טיפולי שורש הן לא עסק פשוט. ולא אחת הכאב חוזר גם אחרי הטיפול. למה זה קורא ועוד על טיפולי שורש, בהמשך הכתבה.

מה זה אנדודונטיה?
אנדודונטיה היא תחום שעוסק בפגיעת בשורש השן ובנגררות של הזנחת טיפול שורש. מומחה לאנדודונטיה הוא הסמכות הרפואית בכל הנוגע לטיפולי שורש פשוטים ומורכבים כאחד. מומחה לטיפולי שורש הוא רופא שיניים שעבר שלוש שנים נוספות של התמחות בטיפולי שורש. כאשר נגרם נזק לשן, שמתחיל מחור קטן והמקרה לא מאובחן אז עם הזמן יגרם נזק למוך המכיל כלי דם ועצבים בשן. כאשר, הנזק שבשן מתפשט למוך השן- המטופל יצטרך לעבור בדיקה וטיפול אצל מומחה לטיפולי שורש.

טיפול שורש
טיפול שורש הוא טיפול שצריך לבצע רק כאשר אין מנוס ממנו. העששת יוצרת תחילה חור קטן, אך עם הזמן החור גדל ועובר שכבות נספות בשן עד שהוא מגיע למוך השן, החלק המכיל את העצבים של השן. בטיפול שורש יש שני שלבים, הראשון, הוצאת העצב הנגוע ממוך השן ומתוך תעלות השורש בנוסף, בשלב זה מחדירים חומרים שמסיעים בשיקום השן. לאחר מכן, מבצעים סתימת שורש איכותית בכל תעלות השורש בכדי להשמיד את החיידקים ולאטום את השן מפני חזרה של חיידקים ויצירת דלקת חדשה בשן.

טיפולי שורש מחירים
כאשר מדברים על טיפולי שיניים, מדברים על האסתטיקה והבריאות של השן אך, לא פוסחים על נושא הכסף שהוא בלתי נפרד מטיפולי השורש. טיפול שורש היא לא בהכרח הוצאה חד פעמית. אם הזנחתם את השיניים שלכם, דעו שיש לכך מחיר תרתי משמע. טיפול שורש של תעלה אחת עד ארבע (תלוי במיקום השם)- יכול לעלות כ 600- 800 שקל. לאחר הטיפול שיניים צריך לבצע אטימה לשן באמצעות כתר שגם הוצאה לא פשוטה, תלוי בסוג הכתר. לדוגמה, כתר חרסינה מתכת בסיסית יכול לעלות כ 1400 שקל.