יישור שיניים למבוגרים

אנחנו יכולים להבין את החששות: מי רוצה בגיל מבוגר ללכת עם ברזלים על השיניים כאילו היה ילד מתבגר בחטיבת ביניים?! אבל עדיין רבים בוחרים לעשות זאת, ומסיבות מוצדקות כמו: העלאת ביטחון עצמי ביציאה לדייטים, או לתת חיוך בבוקר לחברים במשרד עם אמירת ה"בוקר טוב" בחינניות עם שיניים ישרות, כי השיניים מציקות כשאוכלים או לועסים, או בשביל האסתטיקה בתמונת הפרופיל בפייסבוק שלכם! היום יש פתרונות מגוונים למבוגרים בנושא והוא לא תמיד כרוך בחיוך מלא ברזלים!

מכשירים קבועים בפה
הפתרונות שרופאי השיניים נותנים היום למבוגרים הצריכים טיפול שיניים כמו: הכנה לשתל, הבקעת שן לפני הכתרה או טיפול אסתטי כזה או אחר - לפני הכל, יכולים להתחיל ביישור שיניים! היום, אתם יכולים למצוא פתרונות קסם של יישור שיניים כמו לשים קוביות שקופות, יישור שיניים פנימי (לשים פלטת ברזלים בצד הפנימי של השיניים לכיוון הלשון) או לשים גשר שקוף ואולי למקם על השיניים חוט אורתודנטי לחלופין. פתרונות אלו לרוב לא נראים לעין והם יכולים להיות יעילים ביותר לבעיות שציינו בתחילת פסקה זו.

פלטות ליישור שיניים למבוגרים
לחלק מהמבוגרים גם פלטה נשלפת יכולה להוות פתרון, אולי גם פחות מציק בדרך לשיניים ישרות. כדי להשיג יישור אידיאלי במינימום זמן, יכולים רופאי השיניים להמליץ לשים את הפלטה במשך כל שעות היממה (מלבד זמן השינה). נקיון הפלטה הוא פשוט וניתן לעשותו על ידי צחצוח במברשת ומשחת שיניים מדי פעם.

לרוב המגבלות ליישור שיניים חלות על ילדים אשר לא כל שיניהן הקבועות עוד לא בקעו. למבוגרים לרוב ההגבלה היא רק בראש, כאשר הם דוחים את עניין יישור השיניים על הסף. לעיתים כתרים בפה יכולים להוות מכשול על מנת לעשות שימוש במכשור היישור בשיני הפה.

במידה ואתם בכל זאת רואים את פלטת הברזלים כדבר שימושי (או אולי כי אין לכם ברירה), אל תשללו על הסף טיפול שכזה. זה יהיה לא נעים לתקופה קצרה ובטווח הארוך תהנו מרמת חיים גבוהה יותר!