הלבנת שיניים אצל רופא

כולנו חולמים על חיוך לבן ובוהק שיסנוור את כל מי שמסתכל עלינו. אלא שלחיים יש תכניות משלהם והשיניים הלבנות שצמחו לנו אי שם בילדות לא נשארות כאלה לאורך כל הזמן. לשמחתנו ישנן שיטות רבות להלבנת שיניים, שיכולות לתקן את הנזקים ולהחזיר לנו את החיוך הלבן והיפה שהיה לנו כשהיינו קטנים. זה נכון שיש שיטות ביתיות להלבנת שיניים, כאלו שכל אחת יכול לעשות בעצמו בלי התערבות רופא, אבל הלבנת השיניים היעילה ביותר היא זו שמבצעים אצל רופא שיניים. איך זה עובד? כמה טיפולים צריך וכמה זה יעלה לנו? יצאנו לבדוק את כל מה שצריך לדעת על הלבנה אצל רופא השיניים.

טיפול הלבנת שיניים אצל רופא - איך זה עובד?
כמו בכל תחום אחר, גם הלבנות השיניים מתפתחות ומשתדרגות משנה לשנה. ישנן שיטות רבות כאשר המקובלת שבהן היא הלבנת שיניים באמצעות לייזר. שיטה זו יכולה להתבצע רק במרפאת שיניים, בפיקוח רופא מוסמך, והיא נחשבת ליעילה במיוחד. במהלך הטיפול מפעיל רופא השיניים טכנולוגיות לייזר מתקדמות במטרה להבהיר את השיניים ולהסיר את הלכלוכים שהביאו להכתמתן. ישנן שיטות נוספות שכוללות פעולות להסרת כתמים על השיניים ואינן כוללות שימוש בלייזר. חשוב לפנות לייעוץ אצל רופא שיניים בעל ניסיון בהלבנת שיניים בכדי שזה יתאים את הטיפול המתאים לאור מצב השיניים וחלל הפה של המטופל.

הלבנת שיניים בטיפול אחד
ברוב המקרים רופא השיניים יוכל להלבין את השיניים באמצעות טיפול אחד בלבד, אך זה אינו דבר גורף. ישנם מטופלים שמצב שיניהם יהיה מורכב יותר ובמקרים אלו יידרשו לעתים מספר טיפולים. פעמים מסוימות המטופל יקבל הנחיה לבצע טיפול משלים בבית באמצעות סד ללבישה במהלך השינה או באמצעות עזרים אחרים. טיפול הלבנת שיניים נחשב לבטוח במיוחד ובדרך כלל עובר ללא סיבוכים או סיכונים כאל ואחרים.

כמה עולה הלבנת שיניים אצל רופא?
מחירי הלבנת שיניים משתנים ממרפאה למרפאה, מאזור לאזור, וכמובן שהם גם תלויים במצב שיני המטופל. טיפול להלבנת שיניים יכול לנוע מ-2000 ש"ח ולהגיע לסכומים אפילו גבוהים יותר. ערכות ביתיות להלבנת שיניים יעלו הרבה פחות ומחירן ינוע סביב כמה מאות שקלים (ולפעמים אף פחות). יחד עם זאת, היעילות של טיפולים אצל רופא היא גבוהה בהרבה, התוצאות טובות יותר ומחזיקות לאורך זמן רב יותר.