כאבי שיניים באמצע הלילה

כאבי שיניים באמצע הלילה יכולים להיות מכאיבים ומטרידים מאוד. מדובר בחוויה לא נעימה שרבים חרדים ממנה משום שהכאבים יכולים להשפיע על התפקוד היום יומי. כאבי שיניים המופיעים בלילה מפריעים במיוחד שכן הם פוגעים בשינה ומפריעים למנוחה שהגוף כל-כך זקוק לה.  כאבי שיניים ממושכים מצריכים בדיקה אצל רופא השיניים ומתן טיפול במידת הצורך.
סיבות לכאבי שיניים באמצע הלילה
הסיבות לכאבי שיניים יכולות להיות רבות ומגוונות. אלו יכולים להיות כאבים הנובעים מדלקת בשן או בחניכיים, מעששת , מחורים בשן או כאבים חמורים יותר המופיעים כתוצאה מזיהום. ישנם כאבי שיניים המופיעים לאחר טיפול שיניים כזה או אחר כאשר לרוב מדובר בכאבים שיופתחו וייעלמו לאחר מועד מסויים. אם מדובר בכאבים שאינם חולפים יש לגשת לבירור אצל רופא השיניים כדי שזה יאבחן את הבעיה וייתן טיפול שיפתור את הכאבים ויקל עליהם.
חריקת שיניים בלילה
תופעת חריקת השיניים היא תופעה נפוצה אשר מופיעה אצל הרבה אנשים, בעיקר בשעות הלילה. מדובר בתופעה רחבת היקף שהיא תוצאה של לחץ ומתח המתבטא בחריקה של השיניים ללא שליטה. חריקת שיניים עשויה להוביל לשחיקה של הסחוס ולבעיות נוספות בשיניים ובחלל הפה. כאבי שיניים המופיעים בלילה עשויים בהחלט להיות תוצאה של חריקת שיניים. רבים מהאנשים המדווחים על כאבי שיניים או כאבים בחלל הפה נמצאו כאלה הסובלים מחריקת שיניים בלילה. יש לכך כיום מגוון טיפולים ושיטות שנועדו גם להקל על הכאבים אך גם לצמצם את שחיקת השן.
טיפול לכאבי שיניים
כאמור ישנן סיבות רבות להופעתם של כאבי שיניים בלילה או בשאר השעות ביום. כגודל הסיבות כך גם מגוון הטיפולים הקיימים ולכן חשוב לדעת את הגורם לכאבים לפני שמחליטים על הטיפול. אם תוקף אתכם כאב שיניים ממושך עליכם לגשת לרופא השיניים כדי שהוא יאבחן את הבעיה ויציע לכם טיפול מתאים. ברוב המקרים הטיפול יקל על הכאבים ויאפשר לכם תפקוד יום יומי תקין. כדי שלא תסבלו יותר מידי מהכאבים חשוב שתפנו מהר ככל הניתן לרופא השיניים, אל תחכו עם הכאב משום שברוב המקרים הוא מצביע על בעיה. ככל שתקדימו לקבל ייעוץ מרופא השיניים כך תוכלו להקל על הכאבים ולעצור את הבעיה בזמן.