שן בינה כלואה

יש את ברי המזל ששיני הבינה שלהם יצמחו בצורה תקינה ולא יהוו כל בעיה. במקרה כזה נתייחס אליהם כמו אל כל שן אחרת ונדאג לצחצח אותן ולשמור על ההיגיינה שלהם כראוי. אצל אלו שמזלם פחות שפר עליהם עלולות שיני הבינה להיות כלואות, דבר שיגרור לא מעט בעיות. שן בינה כלואה היא שן שמתקשה לצאת ולמעשה אין לה מקום לבקוע. זה יכול להיות כתוצאה ממספר גורמים אבל השורה התחתונה היא שהגורמים אינם כאלה משנים כמו שההשלכות עלולות להיות בעייתיות. מסיבה זו יש לטפל בשיני בינה כלואות ולגשת לרופא השיניים בכדי שזה יאבחן את הטיפול הרצוי.

איך מזהים שן בינה כלואה?
שן בינה כלואה או שן שצמחה באופן חלקי לא תמיד ניתנת לזיהוי. לא תמיד יתלוו לכך כאבים ורגישויות , מה שמסביר היטב את חשיבות הביקור התקופתי אצל רופא שיניים. בניגוד למצב זה, יהיו מקרים בהם שן כלואה בהחלט תיתן את אותותיה ותתבטא בתסמינים כמו : נפיחות חניכיים, כאבים בלסת וקשיים בפתיחה ובסגירה של הפה, ריח רע בפה, רגישות מוגברת בחניכיים ועוד. במקרים אלו יש לגשת במהרה לרופא השיניים כדי לטפל בשן הכלואה ולהשיב למטופל את איכות חייו.

איך מטפלים במצב של שן בינה כלואה?
דרכי הטיפול בשן בינה כלואה הן מגוונות וקשורות בהכרח למצב הנתון. אם המטופל אינו סובל מכאבים או מתסמינים כאלה ואחרים, ייתכן ויוכל להימנע מהתערבות כירורגית. אם המטופל סובל מכאבים קלים בלבד, ייתכן ופתרונות להקלה על הכאב יצליחו לפתור את המצב ובמידה והוא לא יתדרדר לא תהיה התערבות כירורגית. במקרים הקיצוניים יותר, בהם שן כלואה מובילה לכאב רב או לזיהום ייתכן ויהיה צורך בעקירה שלה. עקירת שן בינה זהו טיפול מקובל ושכיח אולם בכל מקרה יש לפנות אל אחת ממאות מרפאות שניים מומלצות למטרת אבחון והתאמת הטיפול המדויק ביותר.

מניעת היווצרות שן בינה כלואה
אחרי שקראתם את כל הכתוב לעיל אתם וודאי רוצים לדעת איך תוכלו למנוע את המצב הבעייתי הזה. אולי לא כל כך תאהבו את התשובה אבל למעשה אין דרך למנוע היווצרות שן בינה כלואה. כפי שאמרנו בראשית הדברים, מדובר בעניין של מזל ולא במשהו שאתם יכולים לעשות. מה שכן, הקפדה על שמירה על היגיינת פה בהחלט תוכל למנוע מצבים של זיהום ודלקות כתוצאה משן כלואה.