טיפול שיניים מורכב

נתחיל בזה שנגיד שטיפולי שיניים הם לא דבר פשוט ונעים אף פעם. יסכימו איתנו אלו שחרדים מרופאי השיניים ומבחינתם אפילו ניקוי שגרתי אצל שיננית נחשב לטיפול שיניים מורכב. אז למרות שיש שיגדירו כל ביקור אצל רופא השיניים כמורכב, ישנם טיפולי שיניים מורכבים שדורשים התערבות רחבה יותר ולעתים גם זמן רב יותר. אם שמעתם את הרופא אומר לכם שעליכם לעבור טיפול שיניים מורכב קודם כל תירגעו. למרות הכינוי המלחיץ משהו שזכו להם הטיפולים האלה, מדובר בטיפולים שכיחים שעוברים מטופלים בארץ ובעולם מידי יום.

מה נחשב לטיפול שיניים מורכב?
בתחום טיפולי שיניים מורכבים עוסקים בדרך כלל בשני פרמטרים: הפרמטר הראשון הוא חולים בעלי מחלות רקע או מצבים רפואיים שדורשים הערכות אחרת לטיפול. בקבוצה נו נכליל חולים במחלות לב, אנשים בעלי צרכים מיוחדים, ילדים, נשים בהריון ואנשים הסובלים ממחלות כאלו ואחרים. הפרמטר הראשון עוסק בטיפולי שיניים מורכבים שהם הכרחיים כתוצאה מהמצב שאליו הגיעו השיניים או חלל הפה. אלו יכולים להיות ניתוחי חניכיים מורכבים, עקירות "לא שגרתיות", טיפולי שיקום שיניים, השתלות והליכים בסגנון הזה.

עלויות טיפולי שיניים מורכבים
טיפולי שיניים בדרך כלל מתומחרים בהתאם למורכבותם כך שמכאן ניתן להסיק שטיפולי שיניים מורכבים יצריכו אתכם להיפרד ממזומנים רבים. המציאות היא מורכבת (כמו טיפולי השיניים) מעט יותר ולא כל טיפול שיניים שאינו בגדר הנורמה יעלה הרבה יותר מטיפולים רגילים. בכל אופן, ניתן כיום למצוא מרפאות שיניים שעובדות בהסדר עם קופות החולים וכך ליהנות מסבסוד משמעותי בעלות הטיפול. חשוב לא להזניח את הנושא ובמידה ואתם זקוקים לטיפול שכזה לבצע אותו כדי למנוע התדרדרות נוספת של המצב.

הנחיות לקראת טיפול שיניים מורכב
טיפולי שיניים אלו יעשו לפעמים תחת הרדמה מלאה, דבר שמסביר ביתר שאת את מורכבותם. במקרה כזה יש להישמע להוראות הרופא המטפל ולקבל ממנו הנחיות מדויקות לקראת ההדרמה. בחלק אחר לא תידרש הרדמה מלאה אבל תצטרכו לערוך הכנה מוקדמת אחרת כמו צום, צילומים ופרוצדורות שונות. ההנחיות משתנות מטיפול לטיפול ולכן יש לברר אותן במלואן כדי להגיע אל הטיפול במצב האידיאלי.