ריח רע בפה אצל ילדים

העניין עם ריח רע מהפה הוא שמי שסובל ממנו הוא בעיקר הסביבה. בעוד אותו אחד שמפיץ את הריח הרע עשוי פעמים רבות שלא להריח אותו, הסביבה בהחלט תריח את הריח הרע ותסבול ממנו. עניין נוסף שיש לריח רע מהפה הוא שאינו נחלתם של המבוגרים בלבד וישנם ילדים רבים שסובלים מהבעיה. כשאנחנו מדברים על ריח רע אנחנו לא עוסקים בריח התקין שיש לכולנו כאשר אנו קמים משנת הלילה. אז מדובר במצב שגרתי המתקיים כמעט אצל כולם. הסיבות להיווצרות ריח רע מהפה אצל ילדים הן מגוונות וכך גם דרכי הטיפול בבעיה. יהיו מקרים בהם שיפור היגיינת הפה תפתור את העניין ויהיו מקרים מורכבים יותר בהם תידרש התערבות של רופא השיניים או גורם מקצועי אחר.

סיבות לריח רע בפה אצל ילדים
הסיבה הראשונה שנבדוק כאשר יש לילדים שלנו ריח רע מהפה היא את האופן בו הם שומרים על ההיגיינה. האם הם מצחצחים באופן תקין? האם התדירות מספקת? לעתים ריח רע מהפה הוא בסך הכל תוצאה של היגיינת פה לקויה שניתן לפתור בקלות. פעמים אחרות יהיו סיבות אחרות לריח רע מהפה ובהן ניתן למנות : דלקות חניכיים, היווצרות גדולה של אבנית וחיידקים, חורים בשיניים ומצבים רפואיים אחרים כמו נזלות, דלקת גרון, עצמים זרים ועוד.

איך מטפלים בריח רע בפה של ילדים?
כדי לטפל בבעיה של ריח רע בפיהם של הקטנטנים צריך קודם כל לאבחן מה גורם לה. במידה וזה "רק" בעיה של הרגלי היגיינה לקויים ניתן לפתור אותה בקלות על ידי לימוד של צחצוח נכון ושטיפות פה. במידה וזו דלקת חניכיים או היווצרות חיידקים ואבנית יש לפנות לגורמי רפואת השיניים בכדי שיציעו את הטיפול הנכון. במידה ונזלת מוגברת גורמת לכך, יש לפתור את הנזלת. הבירור הראשוני שמומלץ לעשות הוא מול רופא השיניים ורופא המשפחה כדי שאלו יתנו את אבחנתם ואת הצעתם לפתרון הבעיה. בכל מקרה, חשוב לדעת שישנם פתרונות יעילים למצב ואין סיבה לסבול ממנו.

מניעת ריח רע מהפה 
כדי למנוע מראש מצב של ריח רע מהפה חשוב ללמד את הילדים צחצוח שיניים נכון ושמירה על היגיינת הפה. לשם כך ניתן להתייעץ עם שיננית ורופא השיניים ולקבל תדריך מקצועי כיצד לעשות זאת. בנוסף לכך יש להקפיד על ביקורים בתדירות מספקת במרפאות השיניים כדי למנוע מצבים של דלקות והיווצרות חיידקים. אם תתמידו ותקפידו על כך תוכלו למנוע מקרים רבים של ריח רע בפיהם של הילדים ולשפר את איכות חייהם וחיי הסובבים אותם.