טיפול ביתי בדלקת חניכיים

אי אפשר לחזות אותה, אי אפשר להתכונן אליה ואי אפשר לצפות אותה מראש. דלקת חניכיים תוקפת חלקים נרחבים באוכלוסיה בלי התרעה מוקדמת ובמקרים רבים דווקא ברגע הכי לא מתאים. אז נכון ששמירה על היגיינת פה תוכל לצמצם את הסיכויים להופעת דלקת חניכיים, אבל זו עלולה להופיע גם למי שמאוד מקפיד על צחצוח תקין. אז מה עושים? איך מטפלים ? איך מתגברים על הכאב לפני שמגיעים לרופא השיניים? והאם יש שיטות טיפול ביתיות בדלקת חניכיים? הנה כל הפרטים.

תרופות סבתא לדלקת חניכיים
דלקת חניכיים מתבטאת בנפיחות, אדמומיות, רגישות לחום ולקור ובעיקר בכאבים עזים. במקרה שאתם חשים את אחד או יותר מהתסמינים האלו יש לגשת בדחיפות לרופא השיניים בכדי שזה יאבחן את חומרת המצב ויציע את הטיפול המתאים. עד שתגיעו אליו תוכלו להקל על הכאבים באמצעות תרופות סבתא לדלקת חניכיים: גרגור מי מלח, הימנעות ממאכלים קרים מידי או חמים מידי,  וצחצוח עדין של האזור בהחלט יכולים לעזור. הפתרונות האלו אמנם יכולים להקל על הכאב אך הם לא יפתרו את הבעיה ולכן הם בשום פנים ואופן לא מחליפים ביקור אצל רופא השיניים.

טיפול בדלקת חניכיים אצל נשים בהריון
ההורמונים המשתוללים בגופן של ההריוניות מובילים לשינויים רבים בגוף וגורמים לא פעם לדלקות חניכיים. זה קורה גם אצל נשים שמעולם לא סבלו מכך לפני כן ומדובר בתופעה שכיחה למדי. ישנן תרופות אסורות לשימוש במהלך הריון ולכן יש לסור לרופא השיניים בכדי שזה יתאים את הטיפול הנכון ויסייע לכן להתגבר על הבעיה ועל הכאבים. רופא שיניים מנוסה בטיפול בנשים בהריון ידע בדיוק מה מותר ומה אסור והוא הכתובת היחידה שלכן בכל מקרה של בעיות שיניים כאלה ואחרות.

דרכים ביתיות למניעת דלקת חניכיים
ביקור של אחת לחצי שנה אצל השיננית הוא קריטי לא רק לשלמות השיניים שלכם אלא גם לבריאות החניכיים. לשיננית ולרופא השיניים יש דרכים יעילות במיוחד לדאוג שלא יווצרו חיידקים בחניכיים ולצמצם את הסיכויים להופעת דלקת. בנוסף לכך אם תתמידו ותקפידו על שמירה על היגיינת הפה תוכלו גם אתם בעצמכם למנוע את הופעת הדלקת. צחצוח יום יומי של החניכיים, ניקוי עם חוט דנטלי, שימוש במי פה והקפדה על תזונה מופחתת סוכר יסייעו במיוחד במשימה.