כך תבחרו רופא שניים לילדים

אתם בטח מבינים שאתם חייבים לקחת את הילדים שלכם לביקור תקופתי אצל רופא השיניים. גם אם יש להם "רק" שיני חלב, גם אם הם מקפידים לצחצח, וגם אם אין כל בעיה שנראית לעין. גם אם נדמה לכם שהכל ממש בסדר, אל תוותרו על ביקור אצל רופא שיניים לילדים. כך תוכלו לדאוג שהמצב הטוב יימשך ותוכלו למנוע היווצרות בעיות שיניים מורכבות וחמורות. אז איך בוחרים רופא שיניים לילדים? הנה כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם.

רופא שיניים עם גישה טובה לילדים
טיפולי שיניים או אפילו רק בדיקת שיניים שגרתית היא דבר שיכול להיות מאוד מאיים ומפחיד על ילדים. כשאתם מחפשים רופא שיניים לקטנטנים שלכם דאגו לוודא שהוא פועל בגישה מתאימה. שהוא רגיש לפחדים שלהם ומגלה אמפטיה כלפיהם. בחרו ברופא שמטפל בילדים והוא מצליח להגיע אליהם בגישה ידידותית שתגרום להם לשיתוף פעולה. ואיך תמצאו כזה? חפשו המלצות על רופאי שיניים לילדים שניתן למצוא בקלות ברשת, שאלו חברים ומשפחה שמצאו רופא טוב לילדים, ונסו לדלות כמה שיותר פרטים על הגישה והיחס של הרופא.

רופא שיניים שעובד עם שיטות הרדמה שמתאימות לילדים
אין ספק כי טיפול שיניים לילדים הוא דבר מאתגר ושפעמים רבות יבחר הרופא לבצע הרדמה, אפילו שאין בכך צורך רפואי. הכוונה היא שאם מבוגר היה צריך לעבור את הטיפול לא בטוח שהיו עושים הרדמה, אך טיפול בילדים הוא קשה יותר ולפעמים אין ברירה. לפני שאתם בוחרים רופא שיניים לילדים וודאו שהוא עובד עם שיטות הרדמה וטיפול שמתאימות לילדים: הרדמה מלאה או מקומית, גז צחוק (שנפוץ מאוד בטיפולי שיניים לילדים), ואמצעים מתקדמים נוספים.

רופא שיניים בעל ניסיון בטיפול בשיני חלב
למרות שבמהלך לימודי רפואת שיניים לומדים את כל התחומים, לא כל הרופאים עוסקים בשטח בטיפול בשיני ילדים. לפני שאתם בוחרים רופא שיניים לילדים שלכם וודאו שיש לו ניסיון ושהוא מטפל בתדירות גבוהה בשיני ילדים. וודאו שיש לו הכרות מעמיקה עם שיני חלב ועם צמיחת שיניים או נפילת שיניים אצל ילדים. ישנן בעיות שיניים שנפוצות רק אצל ילדים (כל מה שקשור לשיני חלב, שיניים עקומות וכו'), ורק רופא מנוסה יוכל לתת לכם את הטיפול המקצועי ביותר.