חור בשן - מה לעשות ומה לא לעשות

זה כואב כשאוכלים מאכלים קרים, אבל גם כאלה חמים. זה כואב כששותים, כשמצחצחים שיניים ואפילו כשלא עושים כלום. חור בשן הוא ללא ספק בין המצבים היותר מטרידים שיש וככל שתקדימו לטפל בו, כך תוכלו לשפר את הרגשתכם. יצאנו לבדוק מה תוכלו לעשות במצב של חשש לחור בשן ומה ממש לא כדאי שתעשו. לגזור ולשמור!

תרופות סבתא לחור בשן - לפעמים הן יעילות ולפעמים מסוכנות
מספיק שתכתבו בשורת החיפוש בגוגל "חור בשן" ותגלו שלל תרופות סבתא שמי שכתב אותן ישבע שהן ישפרו את המצב שלכם. זה מתחיל בגרגור מי מלח בחלל הפה, ממשיך דרך מריחת ערק על השן ומגיע אפילו עד רקיחת תרופה סינית טבעית מזיתים וירוקים וטופו. אז רגע לפני שאתם הופכים את המטבח הפרטי שלכם לבית מרקחת, חשוב לדעת שלא כל תרופות הסבתא יעילות במצב של חור בשן ושחלקן אפילו מסוכנות. ישנם פתרונות טבעיים שעלולים לגרום להחמרת המצב ולהיווצרות זיהומים ודלקות מסוכנים ביותר.

ביקור דחוף אצל רופא השיניים - הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חור בשן
עם כל הכבוד לתרופות הסבתא למיניהן, וכבודן במקומן מונח, רופא השיניים הוא היחיד שיכול לעזור לכם במקרה של חור בשן. מצב זה מחייב סתימה (ולעתים אף התערבות מורכבת יותר) ולצערנו לא תוכלו לחמוק מביקור אצל רופא השיניים. בכל מקרה בו אתם מרגישים כאב בשן או בסביבתה, נפיחות, דימומים או כל תחושה אחרת של אי נוחות, יש לפנות במהרה לבדיקה במרפאת שיניים. ככל שתקדימו לעשות זאת כך תזכו לשיפור בהרגשתכם ותמנעו את החמרת המצב.

אל תזלזלו בהוראות רופא השיניים!
אחרי שכבר ניגשתם לטיפול שיניים, עברתם סתימה (או כל פעולה אחרת), חשוב מאוד להישמע להוראות הרופא כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. במקרים מסוימים הרופא ינחה אתכם להימנע מאכילת משקאות קרים או חמים במשך זמן מסוים. במקרים אחרים תקבלו הוראה לצחצח בעדינות ולהימנע משימוש במי פה, ובמקרים נוספים דווקא תידרשו לצחצח עם מי פה. מה שאנחנו מנסים לומר הוא שלאחר טיפול בחור בשן  יש למלא בדריכות אחר הוראות הרופא. הוראות אחרי טיפול שיניים הן לא משהו שמסתכנים איתו ובהחלט משהו שיש לציית לו.