למה אסור לוותר על בדיקה תקופתית אצל רופא שיניים?

אין לנו ספק ששיגרת החיים שלכם לחוצה ועמוסה. אתם עובדים במשרה מלאה, מוציאים את הילדים מהמסגרות, לוקחים לחוגים, מחזירים מהחוגים, מגיעים הביתה ויושבים על שיעורים, מספיקים לראות פרק בסידרה האהובה עליכם והופ! היום נגמר. בין לבין אתם לוקחים את הילד החולה לרופא, מגיעים לתור שחיכיתם לו כבר כמה חודשים, משתתפים באירועים משפחתיים ועוד המון מטלות ודברים אחרים… אז איפה בדיוק תכניסו בדיקת שיניים תקופתית? אנחנו לא הולכים להתערב לכם בלו"ז אלא רק להסביר לכם למה למרות כל העומס אסור לכם לוותר על הבדיקה הזו. גם אם זה ידרוש מכם לוותר על משהו אחר, וגם אם תצטרכו להעמיס על השיגרה שגם ככה עמוסה, קבעו עוד היום תור לבדיקה תקופתית אצל רופא שיניים. הנה כמה סיבות שאולי ישכנעו אתכם.

אפשר לתפוס בזמן בעיות שיניים ולמנוע הידרדרות של המצב
כשאתם הולכים לבדיקת שיניים תקופתית אתם מאפשרים לרופא שיניים לעקוב אחרי מצב השיניים שלכם בתדירות קבועה. זה אומר שבכל חצי שנה הוא יוכל לראות האם יש בעיה ולבחון התפתחויות כאלה ואחרות. ללא בדיקה תקופתית אתם כנראה תגיעו לרופא רק כאשר המצב יהיה חמור וייתן אותותיו בצורה של כאב שיניים או תחושת אי נוחות. כשמגיעים למצב כזה זה כבר בשלב מתקדם של הבעיה ואז אפשרויות הטיפול הן מוגבלות. בדיקה תקופתית תאפשר לרופא לעלות על הבעיה בזמן ובמקרים רבים גם למנוע החמרה שלה.

זה יחסוך לכם הרבה כסף
איך בדיקת שיניים בתדירות קבועה תחסוך לכם כסף? ובכן בדיוק מהסיבה שכאשר תופסים בעיות בזמן, אפשר לטפל בהן ביעילות ובמהירות. לעתים אפשר גם להימנע מעקירות, סתימות ואפילו התערבויות כירורגיות. מעקב קבוע אחרי בריאות השיניים והחניכיים מאפשרת להציע טיפולים מונעים שהם ברוב המקרים זולים בהרבה מטיפולים שנועדו לפתור בעיה קיימת. זה לא סוד שמחירי טיפולי שיניים הם גבוהים ביותר ולא כולם מסובסדים על ידי ביטוח הבריאות שלכם (במידה והוא מכסה בכלל טיפולי שיניים). אם תדאגו לבקר אצל רופא השיניים באופן קבוע ותקופתי, תוכלו למנוע בעיות שיניים וכך לחסוך כסף על טיפולי שיניים.

בדיקת חלל הפה הכרחית לתפקוד הכללי של הגוף
מעבר לבריאות השיניים והחניכיים, צריך לדבר על בריאות חלל הפה שגם היא נבחנת במהלך הבדיקות התקופתיות. במהלך הבדיקה השגרתית רופא השיניים בוחן את מצב חלל הפה שלכם, בודק שאין סימנים חשודים ובמידה ויש כאלה הוא יפנה אתכם אל הגורמים הרלוונטיים להמשך טיפול. לא תמיד בעיות בחלל הפה מלוות בכאב או בחוסר נוחות, ולכן המעקב הזה הוא חשוב כל-כך. במהלך הבדיקה תקבלו הנחיות לשמירה נכונה על היגיינת הפה שתסייע לתפקוד טוב של הגוף כולו.