טיפולי שיניים בבית חולים

יש אנשים שכל מה שהם צריכים הוא להתקשר למרפאת השיניים הקרובה לביתם ולקבוע תור לטיפול, ויש כאלו שזה יותר מורכב עבורם. יש כאלה שגם טיפול פשוט כמו ניקוי שיניים אצל שיננית יכול להיות מסובך ומורכב והם לא יוכלו לעבור אותו במרפאת שיניים רגילה. ישנם אנשים שיכולים להיות מטופלים רק במרפאת שיניים של בית חולים, ובגלל זה בבתי חולים רבים ברחבי הארץ פועלות מרפאות שמעניקות טיפולים מורכבים ברמה גבוהה. למי המרפאות האלו מיועדות? איזה רופאים פועלים בהן? ואיזה טיפולים מבוצעים בהן? יצאנו לבדוק את כל מה שחשוב ומעניין על טיפולי שיניים בבית חולים. הנה כל הפרטים

טיפולי שיניים לחולים בסיכון גבוה ולבעלי מוגבלויות
חולים בסיכון גבוה (כמו למשל חולי לב) לא יכולים לעבור טיפולי שיניים במרפאות רגילות. הסכנה בכך היא גדולה והם יכולים לעבור את זה רק במסגרת הבטוחה של בית חולים. גם בעלי מוגבלויות או בעלי צרכים מיוחדים לא יוכלו תמיד לקבל טיפול במרפאה רגילה. לעתים יהיה צורך בהרדמה מלאה ולעתים באמצעים אחרים שניתן לקבל אותם רק בבית חולים. אלו האוכלוסיות העיקריות שעוברות טיפולי שיניים בבתי חולים תחת השגחה רפואית מלאה.

טיפולי שיניים מורכבים המשלבים ניתוחי פה ולסת
פרט לאנשים שציינו, יהיו גם אנשים שלא נמנים על אף אחת מהאוכלוסיות אלו ועדיין יצטרכו לעבור טיפולי שיניים בבתי חולים. כאשר מדובר על טיפול שיניים מורכב במיוחד הכולל גם ניתוח פה ולסת זה בדר"כ יבוצע בבית חולים. המרפאות שבבתי החולים פועלות בשיתוף פעולה עם היחידות לניתוחי פה ולסת שבהן פועלים רופאים מומחים ומקצועיים. כשיש צורך בטיפול שיניים מיוחד המשלב ניתוח כירורגי מורכב, ייתכן והוא יוכל להתקיים רק בבית חולים. במקרים מסוג זה רופא השיניים יפנה אתכם אל בית החולים הרלוונטי להמשך הטיפול.

רופאי שיניים מומחים בעלי ניסיון רב בטיפולים מורכבים
אז מי בעצם עובד במרפאות השיניים של בתי החולים? ובכן, מדובר על רופאי שיניים מומחים שמורשים לטפל באוכלוסיות המיוחדות שציינו ובקיאים בתחום של טיפולי שיניים מורכבים או טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. אם הופניתם לטיפול שיניים בבית חולים אתם יכולים להיות רגועים שאתם בידיים טובות. עובדים בהם אך ורק רופאי שיניים מוסמכים, מורשים ובעלי ניסיון רב. שימו לב שבתי החולים לא מציעים רק טיפולי שיניים מורכבים אלא גם טיפולי שיניים שגרתיים כמו סתימות, ניקוי שיניים, עקירות "רגילות" ועוד. צוות רפואת השיניים בבית חולים מורכב מאנשי מקצוע מהשורה הראשונה.