בעיות השיניים שלא פוסחות על אף אחד

אומרים ששיניים זה עניין גנטי ו"או שזכיתם או שהפסדתם". אז צר לנו לאכזב את כל מי שמאמין שיש לו גנים מעולים ושהוא לא יצטרך לבקר אצל רופא שיניים מעולם - יש בעיות שיניים שכנראה יגיעו לכולם, גם לאלו שקיבלו גנים מעולים. זה לא אומר שתצטרכו לבלות עכשיו אצל רופאי שיניים אחת לשבוע, כמו שכדאי שתכירו בזה שיש בעיות שיניים שאף אחד לא חסין מהן. הנה כל הפרטים.

נסיגת חניכיים - הרבה מכם יעברו את זה
העניין עם בעיות שיניים הוא שהן כמעט תמיד יגיעו במפתיע ובזמן הכי לא מתאים. גם אם במשך 50 שנה לא סבלתם מבעיות שיניים, לא לעולם חוסן! ככל שמתבגרים עם הגיל, צצות להן בעיות רפואיות, כולל שלל בעיות שיניים (אפילו למי שמעולם לא סבל מהשיניים). נסיגת חניכיים היא אחת מהתופעות המתלוות לגיל השלישי והיא עשויה להיות תוצאה של מיעוט רוק או דברים אחרים. רבים מבני הגיל השלישי סובלים מנסיגת חניכיים ללא קשר לתפקוד השיניים שלהם עד אותו יום. מה עושים? מקפידים על בדיקות תקופתיות אצל רופא שיניים בכדי שזה יוכל לעלות על הבעיה בזמן ולהציע את הטיפול המתאים שיעצור אותה.

בעיות שיניים בהריון - ללא שום קשר למצב השיניים שהיה לכן לפניו
נשים רבות שזכו כל חייהן לשיניים תקינות ובריאות נתקלות במהלך ההריון שלהן בלא מעט בעיות שיניים. בין המוכרות שבהן ניתן למנות: דלקת חניכיים, נפיחות ורגישות בחניכיים, עששת ועוד. חומרת הבעיות משתנה מאישה לאישה ובכל מקרה חשוב לגשת לרופא שיניים שיציע טיפול שיניים שמתאים לאישה בהריון. אסור בשום אופן להזניח בעיות שיניים בהריון שכן עלולות להיות להן השלכה על מהלך הריון תקין.

פצעים בחלל הפה - תופעה שחשוב לטפל בה במהירות
כמעט כולם יסבלו בשלב כזה או אחר מפצעים בחלל הפה. איך זה קשור לשיניים? ובכן, לעתים הופעה של פצעים בחלל הפה היא תוצר של בעיות שיניים, תזוזה בשיניים, כשלים של השתלות שיניים ועוד. מסיבה זו חשוב לבדוק היטב את המקור להופעת הפצעים כאשר גם במקרה זה אין קשר לגנטיקה והם בהחלט יכולים להופיע אצל כולנו. חשוב לבדוק ולטפל!