השתלת שיניים - שלבים וטיפולים נילווים

ברגע שמקבלים מידע הם מתמעטים ואפילו מתפוגגים. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן - כדי להסביר ולתאר לכם בפני מה אתם עומדים וכדי שתוכלו להיות יותר רגועים. השתלת שיניים היא ללא ספק טיפול משנה חיים. הכוונה היא שאיכות החיים שלכם הולכת להשתפר פלאים. אתם הולכים ליהנות שוב מאוכל, לחייך מאוזן לאוזן, לדבר בלי לחשוש לפתוח את הפה ולחזור לעשות את כל מה שעשיתם לפני שהשיניים שלכם נפגעו. אז מה בדיוק צפוי לכם? מהם השלבים בתהליך השתלת שיניים? מה הטיפולים הנילווים? ולמה כדאי שתתכוננו? הנה כל הפרטים. בהצלחה!

השלבים בהשתלת שיניים
עומדים לקראת טיפול השתלת שיניים? אתם בטח חוששים ומפוחדים ואפשר להבין למה. כשלא יודעים לקראת מה הולכים החששות הם גדולים יותר, תהליך השתלת שיניים מורכב ממספר שלבים כאשר בשלב הראשון מחדירים שתלים דנטליים ללסת ומקבעים אותם היטב. השתלים האלו יהיו הבסיס לכתרים שיורכבו עליהם בהמשך. את הכנסת השתלים ניתן לבצע בהרדמה מלאה או מקומית, תלוי במצב של אותו מטופל. לאחר השלב הזה יש צורך לחכות מספר חודשים ולראות שהשתלים אכן נקלטו בהצלחה. חשוב לזכור שמדובר בהכנסת גוף זר וצריך לוודא היטב שהוא נקלט כהלכה לפני שממשיכים לשלב הבא. לאחר תקופת ההחלמה נעבור לשלב חשיפת השתלים שבו יילקחו מידות לכתרים שיורכבו עליהם בהמשך. על ראש כל שתל יולבש מבנה שן וכתר שיראה כמו שן טבעית לכל דבר ועניין. לאחר הלבשת הכתרים והמבנים למעשה יסתיים תהליך השתלת השיניים ותידרשו להיות במעקב צמוד של הרופא שביצע לכם את ההשתלה. מדובר בתהליך מורכב אך בסופו צפוי לכם שיפור עצום באיכות החיים ולכן על אף המורכבות והחששות מומלץ לעבור אותו.

טיפולים נלווים ומעקב לטיפול השתלת שיניים
לפני כל שלב שתיארנו יש הכנות והיערכות שמביאה למיקסום התוצאות. כך למשל לפני השלב הראשון של הכנסת השתלים יבצע הרופא צילומי שיניים ומדידות מדויקות כדי לראות איזה שתלים להתאים לכם. אתם עומדים לעבור מספר לא מבוטל של צילומים שכן רק כך ניתן להגיע לתוצאות מדויקות.  שימו לב שייתכן ותידרש עקירה של שן או יותר, כדי לגרום להצלחה מלאה של התהליך. עקירת שיניים לפני השתלה זהו תהליך מקובל שנועד להכין את הלסת למצב של קליטה טובה של השתלים.  בשלב ההחלמה (לאחר הכנסת השתלים) תידרשו למעקב ובדיקות תכופות כדי לוודא שהשתלים נקלטו ולא נדחו. המעקב נועד גם כדי לוודא שלא מתפתח זיהום או תופעות לוואי שעלולות לצוץ. גם בסיום התהליך הכולל תהיו במעקב צמוד שנועד למנוע זיהומים ולוודא שההשתלה הצליחה.

דברים שחשוב לדעת על טיפולי השתלות שיניים
כפי שוודאי הבנתם, השתלת שיניים היא לא עניין של יום יומיים אלא בהחלט תהליך ארוך של מספר חודשים. רבים מהמטופלים חושבים שבתוך שבוע הם ייהנו משיניים חדשות ויפות, וחשוב להבהיר שלא כך הדבר. דרושה סבלנות אך הציפייה וההמתנה בהחלט משתלמת. כמו כן חשוב להבין שלא כל טיפול השתלת שיניים עובר בהצלחה וללא תקלות. יהיו מטופלים שיסבלו מדחייה של השתלים, מזיהומים ומדלקות. במקרה זה לרופאי השיניים יש פתרונות שונים שהם יתאימו באופן ספציפי למצב. כמובן שאנחנו מקווים שאצלכם ההשתלה תעבור ללא כל בעיה, אך כדאי שתהיו ערוכים גם לסיטואציות כאלה.