על רופאי שיניים וחברות ביטוח

גם אתם, כמו אנשים רבים בארץ, דאגתם לבטח את עצמכם באופן פרטי. זה לא שיש לכם משהו נגד הביטוח הרגיל של קופות החולים כמו שאתם רוצים לדאוג שיהיה לכם כיסוי נוסף במקרה שחלילה תזדקקו לו (וכמובן שאנחנו מאחלים לכם לא להזדקק). ביטוח פרטי הוא הדרך שלכם לדאוג שתקבלו את הטיפול הרפואי הטוב ביותר בכל התחומים וגם בתחום של רפואת השיניים. בעוד קופות החולים מסבסדות רק חלק מטיפולי שיניים, הביטוחים הפרטיים מציעים כיסויים נרחבים הרבה יותר. אלא שגם במקרה הזה הביטוח לא מכסה את כל טיפולי השיניים וגם אינו תקף לכל רופאי השיניים.

טיפולי שיניים שנכללים בביטוח פרטי
אם חשבתם שביטוח פרטי יממן לכם טיפול הלבנת שיניים כדאי שתחשבו שוב כי כנראה שזה לא הולך לקרות… למרות שהביטוחים הפרטיים מכסים הרבה יותר טיפולי שיניים ממה שמסבסדות קופות החולים, הם עדיין לא מכסים את כל הטיפולים. אז מה כן? כמובן שזה משתנה מחברת ביטוח אחת לאחרת ומפוליסה אחת לאחרת אך בדר"כ יכללו טיפולים כמו: סתימות, טיפולי שיניים דחופים, הקלה בכאבי שיניים, טיפולי שיננית, טיפולי שיניים משמרים, טיפולי שורש, עקירות ועוד. יש לבדוק היטב מה הביטוח שלכם מכסה כדי לא להיות מופתעים ברגע האמת.

רופאי שיניים שעובדים עם חברות הביטוח
כשתזדקקו לטיפול שיניים (בתקווה שלא תזדקקו...), תגלו שהביטוח הפרטי שלכם עובד רק עם רופאי שיניים מסוימים ואתם לא יכולים לגשת לכל אחד. אבל רגע לפני שאתם דואגים וחוששים נספר לכם שחברות הביטוח עובדות עם רופאי שיניים מומלצים ומומחים בתחומם. החברות מציעות רופאי שיניים בפריסה ארצית במרפאות שיניים בכל הארץ, כך שתוכלו לקבל טיפול מהיר ויעיל בלי קשר למקום מגוריכם. שימו לב שחברות ביטוח רבות מאפשרות לכם לפנות אל רופאי שיניים שלא נמצאים בהסדר איתן ולקבל החזרים לאחר הטיפול. במקרה זה יש לבדוק את הפרוצדורה היטב כדי שלא תקבלו טיפול מבלי לקבל החזר עליו.

איך מפעילים את הביטוח במקרה של צורך בטיפול שיניים?
בכל מקרה של צורך בטיפול שיניים מומלץ קודם כל להתקשר לחברת הביטוח ולוודא שהוא אכן כלול בפוליסה. לאחר שתעברו את השלב הזה תצטרכו לבחור רופא שיניים שיטפל בכם. אם תבחרו ברופא שנמצא בהסדר עם חברת הביטוח תקבלו את המימון שנקבע באופן פשוט יחסית וללא קשיים בירוקרטים. אם תבחרו ברופא אחר תצטרכו לקחת קבלות ולאחר מכן לתבוע את חברת הביטוח בבקשה להחזרים. זה לא אמור להיות תהליך מסובך אך חשוב להבין היטב את התנאים שכלולים בפוליסה שלכם. לחברות הביטוח יש מוקדים שבהם ניתן לשאול את כל השאלות הרלוונטיות כיוון שבכל חברה הדברים עובדים מעט אחרת.