טיפולי שיניים משמרים - למה הכוונה?

כולם אומרים לכם שאסור לכם להזניח את השיניים שלכם, ושאתם חייבים להשקיע זמן וכסף בטיפולי שיניים משמרים. אבל מה אלו הטיפולים האלו בכלל? מתי צריך לעשות אותם? מי צריך לעשות אותם ? וכמה זה עולה? קודם כל נבהיר שטיפולי שיניים משמרים , (בדיוק כמו שמם), נועדו לשמר את בריאות השיניים שלכם ולמנוע בעיות שיניים חמורות.  רופאי שיניים ממליצים על טיפולים מסוג זה ומאמינים שהם יכולים להרחיק אתכם מחורים בשיניים, טיפולי שורש, עקירות, דלקות, זיהומים ומצבים חמורים יותר. הגיע הזמן לדבר על כל מה שנקרא "טיפולי שיניים משמרים" ולעשות קצת סדר בנושא. אתם איתנו?

סוגי טיפולי שיניים משמרים
כשאנחנו מדברים על טיפולי שיניים משמרים אנחנו מדברים על כמה סוגים של טיפולים. יש את טיפולי השיננית שנועדו להסיר אבנית, משקעים ולנקות את השיניים שלכם. למרות שלכאורה נדמה כי מדובר בפעולות "פשוטות" יש להם השפעה מכרעת בשימור שיניים בריאות ותקינות. גם טיפול של איטום חריצים בשיניים טוחנות נחשב כטיפול שיניים משמר והוא נועד למנוע חורים ודלקות בשיניים האלו. טיפולי חניכיים תקופתיים גם הם טיפולים משמרים ותפקידם למנוע דלקות חניכיים ובעיות חמורות. שימו לב שביקור תקופתי אצל רופא השיניים הוא חלק בלתי נפרד משימור בריאות הפה והשיניים. אל תוותרו על ביקור כזה והקפידו לקיים אותו אחת לחצי שנה, גם אם אתם לא סובלים מכאבים או בעיות שנראות לעין.

טיפולי שיניים משמרים - למי זה מתאים?
נתחיל בזה שטיפולי שיניים משמרים לא מתאימים לכולם. אם יש לכם המון בעיות שיניים ואם אתם מטופלים באופן כמעט קבוע אצל רופא השיניים, אין פה מה לשמר... לצערנו עבורכם טיפולים מסוג זה יהיו פחות רלוונטים. אבל אם אין לכם בעיות שיניים חמורות כדבר שבשיגרה ובסך הכל מצב השיניים שלכם הוא טוב, טיפולי שיניים משמרים יוכלו לעזור לכם בצורה משמעותית. הם יאפשרו לכם לעקוב באופן טוב יותר אחר מצב השיניים, לאתר בעיות בזמן ולטפל בהן כך שהדברים לא ידרדרו. טיפולי שיניים משמרים הם הדרך שלכם להבטיח לעצמכם שיניים בריאות ותקינות לאורך זמן! אל תוותרו עליהם.

מה העלות של טיפולי שיניים משמרים?
העלות של טיפולי שיניים אינה קבועה והיא תלויה כמובן בסוג הטיפול שעליכם לעבור. טיפול "פשוט" כמו טיפול שיננית יעלה בסביבות 100 שקלים ואילו בדיקה שגרתית אצל רופא שיניים יכולה לנוע סביב כמה מאות שקלים. שימו לב שביטוחי הבריאות של קופות החולים מציעות טיפולי שיניים משמרים מסובסדים שעלותם נמוכה בהרבה מטיפולים פרטיים. במרפאות השיניים של קופות החולים פועלים רופאים מקצועיים ומיומנים שיעזרו לכם לשמור על שיניים בריאות וחזקות.