טיפולי שיניים שמבוצעים בהרדמה

כל טיפול שיניים הוא לא נעים ומפחיד, אבל אלו שמבוצעים בהרדמה מלאה מעלים רבות גבוהות עוד יותר של לחץ וחרדה. הרדמה היא הליך רפואי נפרד שטומן בחובו לא מעט סיכונים כך שהחששות ברורים ומובנים. ומה יהיה אם לא נתעורר? ומה אם יהיו תופעות לוואי? ומה אם ההרדמה לא תעבוד ונרגיש הכל? אלו רק חלק מהמחשבות שמעסיקות את מי שאמור לעבור טיפול שיניים בהרדמה. נתחיל בזה שרוב החששות האלו לא מציאותיים וכמעט מעולם הם לא התרחשו. דבר נוסף הוא שחשוב לציין שמעטים טיפולי השיניים שמצריכים הרדמה מלאה ואת רובם ניתן לעבור עם הרדמה מקומית או אילחוש קל. הנה כמה טיפולי שיניים שכמעט תמיד כן יבוצעו בהרדמה.

השתלות שיניים בהרדמה מלאה
רופאי שיניים לא ממהרים לבצע טיפולי שיניים בהרדמה ועושים זאת רק כאשר יש בכך צורך מהותי. שימו לב שלא כל רופא שיניים מוסמך לבצע טיפולים בהרדמה ולא בכל מרפאה ניתן לעבור טיפולים מסוג זה. רופאי שינים רבים מציעים טיפולי השתלת שיניים ביום אחד תחת הרדמה מלאה. הסיבה להרדמה במקרה זה היא מורכבות הטיפול. באותו הטיפול מבצעים גם עקירה של שיניים, גם הכנסה של בסיסי שתלים וגם פעולות נוספות. זה הליך מסובך במיוחד וההרדמה המלאה מאפשרת לבצע אותו באופן יעיל יותר. חשוב לציין שמרבית השתלות השיניים עוברות ללא הרדמה והן יעילות לא פחות.

טיפולי שיניים בהרדמה לילדים
בשנים האחרונות התחום של טיפולי שיניים בהרדמה עבור ילדים הולכים ותופסים תאוצה. כמובן שלא מדובר על סתימה פשוטה אלא על טיפולים מורכבים בהרבה. הבחירה בהרדמה צריכה להיות שקולה ומושכלת ולהתקיים רק במידה ומוצו כל האפשרויות האחרות. למרות שברוב המקרים הרדמה מלאה עוברת בשלום וללא בעיות, חשוב להכיר בסיכונים הקיימים ולבחור בכך רק במקרה של חוסר שיתוף פעולה מובהק וחוסר ברירה. גם במקרה הזה חשוב לבחור ברופא עם רישיון לביצוע טיפולי שיניים בהרדמה ובמרפאת שיניים שמצוידת בכל מה שדרוש לביצוע טיפולים כאלו.

טיפולי שיניים לאנשים עם צרכים מיוחדים
גם במקרה של טיפולי שיניים לאוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים נראה לא פעם שימוש בהרדמה מלאה. הסיבה במקרה הזה היא הקושי ביצירת שיתוף פעולה, מה שמקשה והופך את טיפול השיניים לבלתי אפשרי. כמובן שלא צריך למהר ולבחור בהרדמה מלאה וחשוב למצות את כל האפשרויות האחרות לפני כן. ניתן לנסות שימוש בגז צחוק, בהרדמה מקומית ובשיטות נוספות שאולי ימנעו את הצורך בהרדמה.