בדיקת שיניים אצל ילדים - מה, איך ומתי?

כעבור כמה שנים. אחרי שהפה מתמלא שיני חלב, יגיע השלב של התחלפות השיניים לשיני בשר קבועות. גם זה לא יעבור "בשתיקה" ועשוי להיות מלווה בכאבים, חוסר נוחות, וכמובן במתנות מפיית השיניים. בהמשך, כשהילדים יגיעו לגיל ההתבגרות,  נצטרך לבחון את אופן צמיחת השיניים ולראות האם יש צורך בטיפולים אורטודנטיים ליישור השיניים. מה שאנחנו מנסים להגיד בקיצור הוא ששיני הילדים שלנו יעסיקו אותנו עד שהם יהפכו למבוגרים. בדיקות שיניים הם חלק בלתי נפרד משיגרת הטיפול בילדים והנה כל התשובות לכל השאלות הכי חשובות. בואו נעשה סדר!

מתי מומלץ לקחת את הילדים לבדיקת שיניים ראשונה?
לפני כמה עשורים, כשהמודעות לבעיות שיניים אצל ילדים הייתה פחות גבוהה, היה נהוג לקחת את הילדים לבדיקות שיניים רק בגיל 3. היה נהוג לחשוב שאין טעם לבצע בדיקות מוקדם יותר ושהן יהיו לא יעילות. היום הגישה שונה לחלוטין ורופאי שיניים ממליצים לבצע בדיקות שיניים לילדים מוקדם הרבה יותר. מתי? ובכן, היום מקובל לקחת פעוטות כחצי שנה אחרי בקיעת השן הראשונה או בגיל שנה (המוקדם מהשניים).

איך בוחרים רופא שיניים לילדים?
הבחירה של רופא השיניים לילדים שלכם היא חשובה ביותר והיא יכולה להשפיע על החוויה כולה. קודם כל חשוב לוודא שזה רופא שיניים עם ניסיון בטיפול בילדים, בעל המכשור המתאים והידע הדרוש. אח"כ יש לבחון את הגישה שלו לילדים, את היחס ואת דרכי הפעולה שלו. חפשו המלצות על רופאי שיניים לילדים - הן בטח יעזרו לכם למצוא את הרופא הטוב ביותר עבורכם. רופא שיניים טוב הוא כזה שיצור לילדים שלכם את החוויה הטובה ביותר (במסגרת המצב כמובן).

כל כמה זמן צריך לבצע בדיקות שיניים לילדים?
ככל שתקפידו על בדיקות שיניים תקופתיות לילדים, כך תוכלו למנוע היווצרות של בעיות שיניים. בדיוק כמו למבוגרים, גם לילדים כדאי להגיע לרופא שיניים אחת לחצי שנה. במהלך הבדיקה הרופא יבחן את אופן צמיחת השיניים, יזהה חורים בשיניים או עששת, ידריך אתכם כיצד לטפל בשיניים וכו'. בדיקות שיניים הם הכרחיות לשמירה על בריאות הפה והשיניים אצל ילדים! אל תוותרו עליהן.