שיטות להרגעת פחדים לפני טיפול שיניים

פחד מרופאי שיניים הוא בין הפחדים הנפוצים ואם גם אתם חווים אותו תדעו שאתם ממש לא לבד. נתון מדאיג מראה ש-50% מהאנשים שצריכים ללכת לטיפול שיניים נמנעים מלעשות את זה בגלל הפחד. אלא שלמרות שהפחד הזה לגיטימי ומובן, הוא לא צריך למנוע מכם לקבל טיפולי שיניים. הימנעות מטיפולי שיניים עלולה לגרום להידרדרות המצב ולהוביל לבעיות שיניים קשות וחמורות במיוחד. אז מה עושים? נרגעים! הנה כמה שיטות שיעזרו לכם להגיע לטיפול שיניים רגועים יותר

מחשבות טובות תמיד עוזרות
אחת הדרכים להתמודד עם חרדה ופחד היא לחשוב מחשבות טובות. כשאתם מתחילים לחשוב מחשבות רעות ומפחידות, נסו מיד לסובב את המחשבה ולחשוב על מחשבה טובה ונעימה. חשיבה חיובית היא דרך מצוינת להרגיע פחד וחרדה ויכולה לעזור לכם להתמודד עם התחושות הלא נעימות. כשהפחד משתלט נסו לנשום נשיקות ארוכות ועמוקות ועשו לעצמכם מעין תרגיל מדיטציה. זה יעזור לכם להגיע לטיפול בתחושה טובה יותר ולעבור אותו בקלות רבה יותר.

שיטות טבעיות להקלה בפחד וחרדה
אם תרגילי נשימות וחשיבה חיובית לא שיפרו את המצב, אפשר להיעזר בתרופות טבעיות להקלה על החרדה. זה יכול להיות טיפול בפרחי באך, דיקור סיני, טיפול אנרגטי כזה או אחר, או תרופות הומאופתיות טבעיות. ביכולתם של הטיפולים האלו להקל על תחושות החרדה ולהביא למצב שאתם מסוגלים להתמודד (ואפילו בהצלחה) עם טיפול השיניים. זכרו שפחד אינו גזירת גורל! יש הרבה דרכים להתמודד איתו.

שיחה מקדימה עם צוות מרפאת השיניים
דרך נוספת שיכולה להקל עליכם היא לנהל שיחה מקדימה עם צוות מרפאת השיניים. ההמלצה שלנו היא להתקשר למרפאה ולספר באופן כנה ואמיתי על הפחד שאתם חשים. תוכלו לספר מה אתם מרגישים בדיוק והם, שמורגלים בנושא, יוכלו להרגיע אתכם וליצור הערכות אחרת ומיוחדת לטיפול. הם ידברו עם הרופא המטפל, יציגו את המצב, ויפעלו כדי לדאוג שתהיה לכם חוויה מפחידה פחות ואולי אפילו חיובית.