תחזוקה נכונה של שיניים אחרי גיל 40

גיל 40 מביא איתו לא מעט משברים. פתאום אתם לא בטוחים שהמקצוע שלכם מעניין אתכם, שמקום העבודה שלכם מספק אתכם, שבן או בת הזוג שלכם הוא מי שאתם רוצים לחיות איתו את המשך החיים, ובאופן כללי צצות לכם המון שאלות קיומיות. לא סתם קיבל הגיל המיוחד הזה משבר על שמו. "משבר גיל 40" גורם ללא מעט אנשים לחשב מסלול מחדש ולעשות דברים מפתיעים במיוחד. לצד המשבר הפנימי, גם הגוף עובר מעין משבר ואתם מרגישים על בשרכם שאתם כבר לא בני 20. זה בא לידי ביטוי באופן נרחב בשיניים ובחלל הפה. השיניים עוברות גם הן סוג של טלטלה אחרי גיל 40 אבל עם תחזוקה נכונה אפשר להתמודד עם זה בצורה טובה. הנה כמה טיפים לתחזוקת השיניים אחרי גיל 40.

הקפדה על צחצוח תקין ושימוש בחוט דנטלי
חלק בלתי נפרד משמירה על שיניים תקינות טמון אך ורק בידכם. זה נכון לכל גיל אבל אחרי גיל 40 יש לכך משמעות גבוהה אפילו יותר. הקפידו לצחצח את השיניים באופן תקין (בקשו הדרכה מרופא השיניים שלכם) והקפידו על שימוש נכון בחוט דנטלי. הפעולות היומיומיות האלו פשוטות וזמינות לכולם והן משפיעות באופן מובהק על בריאות השיניים.

ביקורים תקופתיים אצל רופא שיניים ושיננית
לצד תחזוקה יום יומית שאתם תבצעו לעצמכם, חשוב להקפיד על ביקור תקופתי (אחת לחצי שנה) אצל השיננית ורופא השיניים. באמצעות הביקורים האלו תוכלו להבטיח שגורם מקצועי יראה את השיניים שלכם, יעלה על בעיות בזמן, ויציע את הפתרון הנכון. בדיקות שיניים תקופתיות וכן טיפולי שיננית הם חלק בלתי נפרד מתחזוקת שיניים וביכולתם למנוע בעיות או להתמודד עם בעיות שצצו באופן שלא יוביל להידרדרות שלהן.

טיפולי שיניים משמרים
טיפולי שיניים משמרים הם שם כולל לטיפולים מניעתיים שכשמם כן הם, נועדו למנוע בעיות. הטיפולים האלו חשובים בכל גיל אך אחרי גיל 40 הם חשובים במיוחד. בין הטיפולים היעילים ביותר ניתן למנות: ניקוי אבנית, איטום חריצים בשיניים, שיחזור סתימות קיימות, ניקוי חניכיים, ועוד. כל הטיפולים האלו ואחרים יכולים למנוע בעיות שיניים חמורים והם חיוניים ביותר לתחזוקת השיניים וחלל הפה.