כל מה שרצית לדעת על שתלי זירקוניה

השתלת שיניים היא בין הטיפולים שמוגדרים תחת הקטגוריה של "משני חיים". הם משדרגים את איכות החיים באופן כזה שאפשר לחלק את החיים ללפני ואחרי הטיפול, והמטופלים מדווחים על חיים שהשתנו לטובה בצורה שקשה לתאר. אפשר לחייך מאוזן לאוזן, לדבר מבלי לחשוש, לאכול הכל ולהתנהל עם פה מלא שיניים באופן שמרגיש כמו הדבר האמיתי. עד לא מזמן השתלים העיקריים שהיו עושים בהם שימוש היו שתלי טיטניום. מדובר על שתל מתכת עמיד ואיכותי, קל משקל שהשיג תוצאות טובות במיוחד. אלא שכמו כל דבר אחר בעולם רפואת השיניים, גם בעולם השתלים אנו עדים להתפתחויות נרחבות ולכניסתו של שתל חדש למשחק - שתל זירקוניה. הנה כל הפרטים

מהו שתל זירקוניה?
שתל זירקוניה הוא שתל שעשוי מחומר שמדמה מעין אבן טבעית (מזכיר מעט יהלום). משתמשים בכתרים מזירקוניה כבר תקופה ארוכה, ועכשיו החומר הזה נכנס גם לתחום שתלי השיניים. זירקוניה נקלט היטב בחלל הפה, הוא קליל, עמיד ובעל מראה של שן טבעי (בניגוד למתכות השונות). זה שתל שנחשב לחזק ולכן מתאים לפעולות לעיסה מאומצות. כמו כן הוא נחשב שתל שמחזיק מעמד לטווח ארוך במיוחד.

שתלי זירקוניה - יתרונות וחסרונות
היתרונות הברורים של שתלי זירקוניה לשיניים כוללים: מראה טבעי שמשתלב בהרמוניה בפה, עמידות לטווח ארוך, חוזק, וקליטה טובה בחלל הפה. אם כך תשאלו בוודאי אילו חסרונות יש להם כיוון שהם נשמעים לכאורה מושלמים? אז כמו בכל דבר אחר גם כאן יש גם חסרונות לצד היתרונות. קודם כל חשוב לדבר על המחיר של שתלי זרקוניה שהוא גבוה משתלים אחרים. מדובר על פערים די משמעותיים וייתכן שזה ישתנה בעתיד, אך כרגע ההבדל במחיר הוא גדול. בנוסף לכך ההליך של השתלת שתלי זרקוניה עשוי להיות מורכב יותר וצריך למצוא רופא שיניים שבקיא בכך.

שתל זירקוניה או שתל טיטניום - מה עדיף?
עד שנכנסו לחיינו שתלי הזירקוניה ביצעו בהצלחה המון השתלות שיניים עם שתלי טיטניום או שתלים מחומרים אחרים. אז האם באמת יש צורך לשלם יותר עבור שתלי זירקוניה או שאפשר להישאר עם "הסוס המנצח"? התשובה תלויה בכם ובמשאבים הכלכליים שעומדים לרשותכם. אחרי הכל שתלי זירקוניה הם התפתחות מבורכת בתחום ואנו מניחים שבעתיד ישתמשו רק בהם. זה לא שיש משהו רע בשתלי הטיטניום, כמו ששתלי זירקוניה הם מתקדמים יותר ואיכותיים יותר ולכן גם מומלצים יותר.