קיסם שיניים או חוט דנטלי

כמה פעמים אמרו לכם שכדי לשמור על שיניים בריאות צריך להשתמש באופן קבוע בקיסם שיניים או בחוט דנטלי? את ההטפות האלו אנחנו שומעים מרופאי שיניים, משינניות ומכל מי שחושב שהוא מבין דבר או שניים בבריאות השיניים וחלל הפה. אז אתם, כמו ילדים טובים, מקפידים באופן קבוע על שימוש בקיסם שיניים אחרי הארוחה. כמובן שאתם גם לא שוכחים להשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע ובטוחים שכך אתם מכוסים מפני חיידקים ובעיות שיניים אחרות. אבל האם זה באמת נכון? האם חוט דנטלי וקיסם שיניים באמת אפקטיביים בשמירה על ניקיון השיניים? ואיזה מבין האמצעים יעיל יותר? יצאנו לבדוק וחזרנו עם ממצאים שאתם חייבים להכיר!

שימוש בקיסם שיניים - האם זה באמת יעיל?
היתרון הגדול של קיסם שיניים הוא שאפשר להשתמש בו בכל זמן ובכל מקום (כמעט) בלי שזה יראה מוזר או לא מותאם. אפשר להחזיק אותו בתיק באופן קבוע ולהוציא אותו אחרי האוכל כדי להוציא שאריות מזון שנתקעו בשיניים. השימוש בקיסם שיניים נחשב ליעיל בטווח המידי כיוון שהוא מונע מכם להישאר עם שאריות אוכל לאורך זמן. שאריות אוכל בשיניים, כידוע, מושכות חיידקים ועלולות לגרום לחורים, זיהומים ואפילו בעיות שיניים אחרות. אז בנוגע לשאלה האם קיסם שיניים הוא יעיל התשובה היא כן! זה יעיל לטווח המידי אם כי חשוב להקפיד על שימוש נכון שימנע פצעים בחניכיים שיכולות להוביל גם לדלקות.

כל מה שרציתם לדעת על ניקיון שיניים עם חוט דנטלי
שלא כמו קיסם שיניים, בחוט דנטלי אי אפשר לעשות שימוש בכל זמן ובכל מקום. הרי לא תשבו במסעדה ותשלפו חוט דנטלי אחרי האוכל. היעילות של שימוש בחוט דנטלי היא גבוהה במיוחד והוא מצליח להוציא שאריות מזון גם מבין הרווחים הקטנים ביותר (מה שקיסם שיניים לא תמיד מצליח). חוט דנטלי משלים את הליך ניקוי השיניים (שעושה מברשת השיניים) ומומלץ להשתמש בו באופן קבוע. חשוב לדעת לעשות שימוש נכון בחוט דנטלי כדי להימנע מהגדלת הרווחים בין השיניים, פגיעה בפלאק שחיוני לשיניים, ופציעה של החניכיים שיכולה להוביל לדלקות וזיהומים. יש רופאי שיניים מסוימים שחושבים שהיעילות של חוט דנטלי מוטלת בספק, אך הרוב הגדול עדיין ממליצים על שימוש קבוע בו.

אחת ולתמיד - חוט דנטלי או קיסם שיניים?
השאלה הזו מעסיקה אנשים רבים אך גם היום אנחנו הולכים לאכזב אתכם ולהגיד שאין תשובה חד משמעית. גם בקליקה המקצועית של רופאי השיניים הדעות חלוקות ויש כאלו שמצדדים אך ורק בשימוש בקיסם שיניים, לצד רופאים שחושבים שאין צורך להשתמש בקיסם אלא רק בחוט דנטלי. ההמלצה שלנו היא לא להחליט, אלא דווקא לשלב בין השניים. בקיסם שיניים תוכלו להשתמש באופן מיידי אחרי ארוחות ובחוט דנטלי תוכלו להשתמש באופן יסודי בבית מול המראה. אנחנו מאמינים שהשילוב בין השניים ישיג את התוצאות הטובות ביותר עבור ניקיון השיניים שלכם.