טיפולי השיניים היקרים ביותר

מאז ומעולם נחשבו טיפולי שיניים לטיפולים יקרים שלא כולם יכולים להרשות לעצמם. "חור בשן? חור בכיס!" נהוג לומר ובכך לקבע את עולם רפואת השיניים כתחום ששמור למי שיכול להרשות לעצמו. נכון שבשנים האחרונות נעשו רפורמות שמאפשרות גם למי שאינו בעל מממון לטפל בשיניו (דרך מרפאות השיניים של קופות החולים), אך עדיין ישנם טיפולי שיניים יקרים שאינם מסובסדים ונחשבים כמותרות לכל דבר ועניין. הנה חלק מהם:

השתלות שיניים
אמנם טיפולי השתלות שיניים מסובסדים בחלק מקופות החולים, אך עדיין נחשבים לאחד מהטיפולים היקרים ביותר. הסיבה לכך היא שמדובר בהליך מורכב שדורש מספר פעולות ושימוש בשתלים שעולים לא מעט כסף. מחיר השתלת שיניים תלוי במספר השתלים שיש לבצע ובסוג השתלים שתבחרו. גם במקרה הזה ניתן לחסוך על ידי בחירה בשתלי שן זולים ופשוטים יותר ועל ידי בחירה ברופא שיניים של קופות החולים. מדובר בהליך שנועד לשפר את איכות החיים (ולא בהכרח כטיפול שיניים אסתטי), אך בכל זאת מחירו יכול להגיע לאלפי שקלים ואפילו לעשרות אלפי שקלים.

הלבנת שיניים אצל רופא שיניים
בשנים האחרונות הפכו הלבנות שיניים להליך פופולרי במיוחד וגם מי שלא נחשב מעשירי העם מבצע אותו. החיוך הוא כרטיס הביקור שלנו וככל שהוא יהיה לבן ויפה יותר, כך הוא ישרת אותנו טוב יותר. זו הסיבה לפופולריות הגדולה של הליכי הלבנת שיניים. ישנן פעולות טבעיות להלבנת שיניים ויש הליך שמבוצע אצל רופא השיניים ונחשב ליקר יותר. עלות טיפולי הלבנת שיניים תלויה בסוג ההלבנה שתעשו ובמרפאה שתבחרו לעשות זאת. רוב הטיפולים נעים סביב מחיר של 2000 ש"ח כאשר התוצאה אינה נשארת לנצח ויש לחדש אותה אחת לכמה זמן.

טיפולים אורטונדטים וטיפולי שיניים אסתטיים
בהמשך למה שדיברנו על החיוך המושלם אז נציין שזה ממש לא מסתיים בטיפולי הלבנת שיניים. טיפולי שיניים אסתטיים שכוללים יישור שיניים ופעולות נוספות נחשבים ליקרים במיוחד וברוב המקרים נועדו בעיקר לשם האסתטיקה. המחיר של טיפולים מסוג זה מגיע ברוב המקרים לעשרות אלפי שקלים ונחשב כשמור לבעלי ממון בלבד. קופות החולים לא מסבסדות טיפולי שיניים אסתטיים, אך כמובן שאם יש לכם את האמצעים והנושא בוער בכם , לא כדאי לוותר. מי שעשה טיפולים מסוג זה מדווח על שיפור עצום בביטחון העצמי ובהרגשה.