ההבדלים בין טיפול אצל רופא פרטי ומרפאת שיניים של קופת חולים

פעם זו בכלל לא הייתה התלבטות. אם צץ לכם כאב שיניים או שרציתם להגיע לביקור תקופתי, הייתה לכם רק אופציה אחת: לגשת לרופא שיניים פרטי בקליניקה שלו או במרפאת שיניים שמשמשת מספר רופאים. מאז שנפתחו מרפאות שיניים אמנם התרחבו האפשרויות שעומדות בפנינו, אך גם ההתלבטות נהייתה מורכבת יותר. איזה טיפולים כדאי לעשות אצל רופא שיניים פרטי ואילו אפשר לבצע במרפאה של קופת החולים? האם רופאי השיניים של קופות החולים בהכרח פחות טובים? האם התורים הארוכים הם פרמטר שצריך לקחת בחשבון? יצאנו לבדוק מהם ההבדלים העיקריים בין רופא שיניים פרטי לבין מרפאת שיניים של קופת חולים וחזרנו עם ממצאים חשובים ומעניינים

המחיר הוא ההבדל העיקרי והבולט
טיפולי שיניים במרפאות של קופות החולים הם טיפולים מסובסדים, מה שאומר שיש הבדל גדול ורציני במחיר. גובה הסבסוד תלוי בסוג הביטוח שלכם, אך ההבדלים יכולים להגיע עד מאות ואפילו אלפי שקלים. בהנחה שאין לכם ביטוח פרטי שיסבסד לכם טיפולי שיניים אצל רופא פרטי, אתם עשויים לשלם הרבה יותר על אותו טיפול בדיוק שתקבלו במרפאת שיניים פרטים. ההבדל במחיר משמעותי ועבור לקוחות רבים הוא משמש פרמטר חשוב בהחלטה איפה לעבור את הטיפול.

ומה לגבי איכות הטיפול? האם יש הבדל? התשובה כאן
פעם היה נהוג לחשוב שרופאי השיניים של קופות החולים הם רופאים פחות טובים ושאיכות הטיפולים היא נמוכה יותר. רבים העדיפו לפנות מראש לרופאים פרטיים בהנחה ששם יקבלו את הטיפול הטוב ביותר. האמת היא שברוב המקרים אין הבדלים באיכות הטיפול ובקופות החולים ישנם רופאי שיניים מומחים ומקצועים. הם מבצעים טיפולים ברמה גבוהה ביותר ומעניקים למטופלים שירות מקצועי ואמין.

הבדל במשך ההמתנה לטיפול - גם זה שיקול חשוב
לגבי משך ההמתנה לטיפול נמצא הבדל די בולט. בעוד אצל רופא שיניים פרטי תוכלו להשיג תור אפילו עוד באותו היום, במרפאות השיניים של קופות החולים תצטרכו להמתין יותר. כמה יותר? זה תלוי במרפאה הספציפית ובאופי הטיפול הדרוש לכם. אין ספק שההמתנה בקופ"ח היא ארוכה יותר, אך גם במקרה הזה אנו עדים לשיפור משמעותי. אז איך מחליטים? אם מדובר על טיפול שאינו דחוף ויכול לחכות, אפשר להמתין בסבלנות שיגיע תורכם. אם זהו טיפול שכל יום של המתנה יגרע מהתוצאה, מומלץ לשקול פנייה לרופא שיניים פרטי.