איפה לומדים רפואת שיניים בישראל?

אם מעניין ומסקרן אתכם להיכנס לתוך פיהם של אנשים ולטפל בבעיות השיניים שלכם, אנחנו בטח שלא נעצור אתכם. רוב האוכלוסיה לא מסוגלת להתמודד עם האתגרים האלו ולא מעוניינת לעסוק ברפואת שיניים , כך שאם החלטתם שזה מה שאתם רוצים לעשות אנחנו כאן כדי לעזור! לימודי רפואת שיניים בישראל אינם נפוצים כל-כך, או לפחות לא נפוצים כמו לימודי רפואה מה שאומר שלא בכל אוניברסיטה תמצאו אותם. אז איפה כן אפשר ללמוד? מה כולל המסלול? ומה מצפה לכם אחרי הלימודים? הנה כל הפרטים

מסלולי לימוד רפואת שיניים בארץ - אלו המקומות שמחכים לכם
נכון לשנת 2020 לא בכל אוניברסיטה ישנו מסלול לימודי רפואת שיניים. כיום ניתן ללמוד את התחום בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת תל אביב ובפקולטה ללימודי שיניים של האוניברסיטה העברית. קורסי סייעות שיניים, מנגד, תמצאו בעוד המון מקומות אחרים בארץ. בשתי האוניברסיטאות שציינו מחכה לכם מסלול לימודים יוקרתי ואיכותי שכולל מספר שלבים עד להפיכתכם לרופאים מן המניין.

מה כולל מסלול לימודי תואר דוקטור לרפואת שיניים בארץ?
לימודי רפואת שיניים בארץ מורכבים ממספר שלבים כאשר הראשון כולל לימודים טרום רפואיים. בשנה הראשונה תעסקו תלמדו בעיקר קורסים עיוניים שלא כולם יהיו קשורים באופן ישיר לתחום של רפואת שיניים. בשנתיים הבאות תלמדו לימודים פרה קליניים שבסופם תהיו בעלי תואר ראשון "בוגר במדעי הרפואה". עם התואר הזה לא תוכלו לעסוק כרופאי שיניים, אך הוא בהחלט נקודת ציון חשובה. השלב האחרון הוא שלב "הלימודים הקליניים" שכוללים בעיקר עבודה מעשית במחלקות הפקולטה השונות. לאחר שתסיימו את כל הבחינות והדרישות בהצלחה תקבלו תואר דוקטור לרפואת שיניים.

אפשרויות תעסוקה אחרי הלימודים
לימודי רפואת שיניים בישראל אורכים לרוב כ-6 שנים שלאחריהן תוכלו להשתלב במקצוע. בוגרי התואר יכולים לבחור בין להשתלב כרופאי שיניים שכירים במרפאות קיימות (בניהן גם מרפאות שיניים בבתי חולים ומרפאות של קופות החולים), לבין לפתוח קליניקה פרטית לרפואת שיניים. רוב הבוגרים מתחילים את דרכם כשכירים, צוברים ידע וניסיון מרופאים וותיקים, ורק לאחר מכן פונים לדרך עצמאית.