האם כדאי לעשות הלבנת שיניים?

האם כדאי לבצע הלבנת שיניים? היא שאלה אינדיבידואלית לחלוטין. במידה והשיניים שלכם נראות כמו השיניים של סנייפ מהארי פוטר כנראה שתצטרכו לבצע הלבנת שיניים. בשנים האחרונות, המודעות בקרב הציבור בנוגע לאסתטיקת הפה צוברת תאוצה. כיום, כל אחד יותר שעבור מחיר מסויים הוא יצליח להשיג את החיוך של פרסומת השיניים. יחד עם זאת, צריך לדעת שלהלבנת שיניים יש כמה סייגים. היא לא נוסחת קסם וצריך להתייעץ עם הרופא טרם הטיפול.

מהי הלבנת שיניים?
תחילה נתחיל בשאלה למה צריך הלבנת שיניים? צבע השיניים מושפע משני גורמים- אמייל השן ודנטין. הדנטין היא השכבה הפנימית של השן וצבעה צהוב. האמייל מצפה את הדנטין וצבעה לבן. ככל ששכבת האמייל עבה יותר ככה השניים נראות לבנות יותר. לאחר שהבנו את השאלה הזאת אפשר לענות על השאלה, מהי הלבנת שיניים? הלבנת שיניים היא תהליך שאותו עובר המטופל בשני דרכים. דרך אחת הסרת כתמים שנמצאים על השיניים, דרך שנייה היא באמצעות סוגי הלבנות השונות שצובעות את האמייל. לפעמים, שהשן נרקבת ומתחילה לעבד את צבעה גם מפנים, מבצעים הלבנת שיניים גם לתוך השן.

סוגי הלבנת שיניים
קיימים כמה סוגים או שיטות של הלבנת שיניים. את השיטות אפשר לחלק בצורה הבאה: שיטות ביתיות ושיטות שדורשות מרפאה. בשיטה הביתית משתמשים בתבנית שאותה מקבלים מרופא השניים שמתאימום לתבנית השניים שלכם ומשתמשים בה בבית להלבנת השניים באמצעות חומר מלבין. שיטה נוספת היא שיטה במרפאות שיניים. גם בצורה הזאת משתמשים בחומרי הלבנה, אך בניגוד לשיטה הביתית, שיטה זו מהירה יותר, וזאת בגלל שימוש באור פלזמה או בקרני לייזר.

הלבנת שיניים מחיר
מחירי הלבנת שיניים משתנים לפי כמה פרמטרים. תחילה, משתנה ממרפאה למרפאה. במידה והחלטת לעשות הלבנת שיניים במרפאת שיניים, תצטרכו לבדוק באיזו שיטה וחומר הם משתמשים. יש כמה שיטות לזירוז חומר הלבנה. בחלק מן המרפאות משתמשים בלייזר, בחלקן באור הלוגן וחלקם באור פלזמה. שיטות אלה יכולת לייקר או להוזיל את מחיר הטיפול. במידה והחלטת לבצע את השיטה הביתית תיפרדו מפחות כסף, אך יחד עם זאת משך הטיפול יהיה יותר ארוך.