מרפאות שיניים בבתי חולים

חשבתם פעם ללכת לבית חולים לקבל טיפול שיניים? אם פעם המחשבה הזו הייתה מופרכת, הרי שכיום היא לגמרי רלוונטית. בעבר הייתה קיימת הפרדה מוחלטת בין מרפאות השיניים לבין בתי החולים והראשונות תפקדו כיחידות עצמאיות ונפרדות. בשנים האחרונות יותר ויותר בתי חולים מציעים שירותי רפואת שיניים בשטח בית החולים ותחת חסותו. למה זה טוב? קודם כל לטיפולים המורכבים שדורשים הרדמה מלאה או שימוש בציוד רפואי שלא תמיד קיים במרפאות השיניים הרגילות. שנית, זה נותן שקט ורוגע ותחושה שיש על מי לסמוך אם חלילה משהו משתבש בטח ובטח כאשר מדובר במטופלי שיניים המוגדרים מטופלים בסיכון גבוה כמו חולי לב ונשים בהריון. זה לא שאנחנו רואים שחורות, אלא שאנחנו יודעים כמה טיפולי שיניים הם דבר רגיש ומפחיד והעובדה שניתן לקבל אותם בבתי חולים מאפשרת לרבים יותר ליהנות מהם.
מרפאות שיניים בבתי חולים במרכז
בבתי חולים במרכז קיימות מספר מרפאות שיניים שמעניקות טיפולים לבעלי צרכים מיוחדים, לחולים בסיכון גבוה וגם לאנשים ללא "בעיה" רפואית יוצאת דופן. בתי החולים במרכז הארץ מפעילים מרפאות שיניים שמבצעות גם טיפולים שבשגרה וגם טיפולים מיוחדים הכוללים הרדמה מלאה ושימוש בציוד רפואי שישנו רק בבתי חולים.
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה נערכים בדרך כלל לילדים, לבעלי צרכים מיוחדים או לאנשים עם מחלות רקע. טיפולים אלו יתבצעו ברוב המקרים במרפאות הנמצאות בבתי חולים בשל ההליך המורכב שההרדמה המלאה דורשת. במקרים אלו יהיו רופאים המיומנים במתן טיפולים בהרדמה מלאה ובית החולים ישלים את מערך התמיכה הדרוש לפרוצדורות מסוג זה. ביצוע הרדמה מלאה דורש ידע וניסיון ולא כל רופא שיניים מורשה לעשות זאת.
טיפולי שיניים לילדים
כדי לבצע הליכים כירורגיים מורכבים בילדים תידרש לא פעם הרדמה מלאה. כמובן שמדובר בטיפולים מורכבים יותר ולא באלו השגרתיים של ניקוי שיניים וטיפולי שיננית. ילדים נכללים תחת הקבוצה שנאלצת לעבור טיפולים בהרדמה מלאה ולכן מומלץ לבחור לשם כך במרפאות של בתי החולים. כמו כן חשוב לוודא שרופאי השיניים מנוסים בטיפול בילדים ומצוידים בכל המכשור והידע הדרושים כדי לבצע את ההליכים הרפואיים במקצועיות ובזהירות הדרושה. טיפולי שיניים בבתי חולים נותנים שקט ורוגע ומאפשרים למטופל ליהנות ממערך רפואי משלים לכל מקרה שלא יהיה.