אינדקס רופאים ומרפאות שיניים

רופאת השיניים היא דבר פשוט בעיניי המתבונן הפשוט. אך יש להבין שרפאות השיניים מתחלקת להרבה מאוד קטגוריות ומתאימה את עצמה לשלב הפיזי בו אדם נמצא בחייו ומתחלקת לתת תחומים שונים אותם צריך כל פציינט ופציינט.
סוגי רופאי שיניים
הרבה פעמיים נהוג לחשוב על רופא שיניים כאל שיפוצניק כל יודע. מטבע הדברים רוב הרופאים מתחמים בתחום מסויים כשם שקיימת התמחות אצל רופאים כללים. שיניים של האדם כמו שכל אדם שם לב במהלך התפתחותו משתנות. בגיל שנה יוצאות לנו שיניים "חלביות" ועם השנים הם מתחלפות לשיניים "בשריות", ולכן יש רופאים שמתמחים בשיניים בשלבים השונים של האדם. רופא השיניים המתמחה אצל ילדים נקרא פדודנט שמכיר את תהליך גידלת השיניים אצל תינוקות,ילדים ונעריים מתגברים ויכול להמליץ על טיפולים כאלו או אחרים. מאידך, יש לנו את רופאי השניים לגיל הזהב, גריאטריים, המתמחים בלסתות ושיניים של אנשים מבוגרים. עוד יש את רופא השיניים הכללים, הם מתמחים בשיניים בוגרות. יהיה מוגזם להכיל את כל הנושאים בקטגוריה אחת, מכיוון שהתחום זה כולל שלל תחומים נוספים שנגע בהם בהמשך.

התמחויות רופאי שיניים
כאשר אנחנו מדברים על רופא שיניים כללי יש לראות את שלל התחומים בהם מתעסקים רופאי השיניים, בין אם מדובר בטיפולים אסתטיים ובין עם מדובר בטיפולים חודרניים יותר.
אורתודונטיה, יישור שיניים, היא אחת מהתמחויות של רופאים שיניים. קיים גשרים רבים והטיפולים הינם ארוכים מה שמצריך עין בוחנת ומקצועית לתחום זה.
עוד יש את הרופאה הכירורגית, שהיא מתעסקת ניתוחים של כלל הפה. יהיה זה יומרני להגיד את מהמגוון הרחב של נושאים בהם מתעסקת התמחות זאת. לדוגמה היא מתעסקת בעקירת שיניים   וטיפולים חניכים שונים. תחום נוסף שהינו יחסית פופולרי ומוכר הוא שיקום הפה שמתכלל בתוכו טיפולי אסתטיקה שונים כמו: כתרים, הלבנת שיניים ושתלים.

חיפוש רופאים ומרפאת שיניים
כמו בהרבה תחומים בחיים כשאתם מחפשים רופא שיניים אתם תחפשו רופא שיניים שהוא אמין, מסור ללקוחותיו ומה טוב שיהיה גם זול. מכיוון שאתם מפקידים את בריאות השיניים שלכם במישהו שאתם לא מכירים אתם רשאים ואולי גם צריכים לקבל המלצות על רופא השיניים שאליו אתם הולכים. רופא שיניים אתם יכולים למצוא דרך קופת החולים בה אתם נמצאים או דרך האינטרנט למציאת רופא השיניים הטוב ביותר עבורכם.