טיפולי שיניים

אנחנו ב-prodent.co.il שמנו לנו למטרה לסייע לכם להתמודד עם הפחדים ובעיקר לגרום לזה שלא תזניחו את השיניים. כאן תמצאו מידע על סוגי טיפולי שיניים כדי שתוכלו לחסל את חוסר הוודאות. אומרים שכשמכירים משהו לעומק פוחדים ממנו פחות, וזו בדיוק המטרה שלנו.
אחד מהפחדים הכי מוכרים ונפוצים הוא הפחד מטיפולי שיניים. הוא מלווה אנשים בכל העולם ללא קשר למין, גיל או מצב סוציו אקונומי. למה אנחנו כל-כך פוחדים מרופא שיניים? אולי זה חוסר הנעימות והכאבים שמתלווים אליהם ואולי זה חוסר הידע שמאפיין את התחום. כך או אחרת טיפולי שיניים נחשבים למפחידים ומאיימים, הרבה יותר מכל טיפול רפואי אחר. אלא שחשוב לזכור שלמרות הפחד, טיפולי שיניים הכרחיים לתקינות בריאות חלל הפה שלנו ואסור לנו לוותר עליהם. טיפולי שיניים הם הכרחיים, ביקור תקופתי אצל רופא שיניים הוא מתבקש ועל אף חוסר הנעימות והחששות, אסור לנו להזניח את השיניים, החניכיים וחלקים אחרים בחלל הפה שלנו.

טיפולים אצל רופא שיניים
אפשר לחלק את סוגי טיפולי השיניים לשניים: טיפולי שיניים משמרים (מניעתיים) וטיפולי שיניים שנועדו לטפל בבעיות נקודתיות (דלקות, זיהומים, חורים וכו'). בכל מקרה שאתם חשים כאב שיניים או חוסר נוחות בחלל הפה מומלץ לגשת לבדיקה אצל רופאי שיניים מומחה. הוא ידע לאבחן את הבעיה ולתת את הטיפול המתאים. אסור להזניח כאבי שיניים! כל זמן שעובר עלול להחמיר את המצב. ובלי קשר לכאבים או בעיות בשיניים, חשוב להקפיד על ביקור תקופתי גם אם אין שום בעיה שנראית לעין. כך תוכלו למנוע את הבעיות עוד לפני שהן יצוצו וזה יכול לחסוך לכם הרבה כסף וכאבים.

טיפולי שיניים מורכבים
זוכרים שדיברנו על טיפולי שיניים משמרים לצד טיפולים שנועדו לפתור בעיות שיניים? אז בסוג השני אנו מכלילים גם את טיפולי השיניים המורכבים. מדובר בטיפולים שהם הרבה מעבר לניקוי אבנית, סתימה ואפילו עקירה שגרתית. טיפולים כמו השתלת שיניים, טיפול שורש, עקירה כירורגית הקצעת חניכיים או הקצעת שורשים וטיפולים נוספים. אלו טיפולים שכדאי לבצע אצל רופא שיניים מומחה בתחום הספציפי והם בדרך כלל יהיו יקרים יותר ויהיו מלווים בכאבים ובחוסר נוחות. איך תדעו אם אתם זקוקים לטיפול שיניים מורכב? ישנן שתי אפשרויות: במקרה הראשון תחושו בכאבים או חוסר נוחות, תגשו לרופא והוא יאבחן את הבעיה שמצריכה טיפול מורכב. במקרה השני תקפידו על ביקור תקופתי אצל רופא שיניים והוא זה שיעלה על הבעיה (בדר"כ עוד בשלבים הראשוניים שלה). אנחנו ממליצים על האפשרות השנייה.

טיפולים דנטליים
שלא כמו טיפולים רפואיים אחרים, רוב הטיפולים הדנטליים לא נכללים בסל הבריאות ויצריכו מכם לשלם לא מעט כסף. כדאי לבדוק בדיוק אילו טיפולים נכללים ולבצע אותם במרפאות השיניים של קופות החולים, דבר שיחסוך לכם כסף רב. במידה ויש לכם ביטוח בריאות פרטי ייתכן וגם הוא מכסה חלק מעלות טיפול השיניים. כך או אחרת, חשוב לבצע את הטיפולים ולא להגיע למצב של הזנחה. בעיות בשיניים ובחלל הפה עלולות להתפתח במהרה לדלקות, זיהומים ולסיבוכים רציניים ביותר. כאן תמצאו רופאי שיניים בכל אזורי הארץ כדי שתוכלו לקבל את הטיפול הדנטלי הדרוש לכם במהירות האפשרית.