רופאי שיניים לילדים

אתם מפחדים שרופא שיניים יטפל בילדיכם? יכול להיות שבאופן לא מודע, אתם תעבירו את הפחד אליהם ובעתיד - הם יפחדו בעצמם לגשת לרופא השיניים בעת הצורך. וגם כמובן שאין צורך בפנאטיות מהצד השני עם ביקור מדי שבוע לרופא השיניים - בדרך כלל בדיקות הנערכות פעמיים או שלוש בשנה יוכלו לתרום הרבה גם בעניין המודעות של הילד בהקשר לסכנות העששת, וקריוס ובקטוס!

שמירה על בריאות הפה אצל ילדים
אם אתם רוצים שלילדים שלכם יהיה חיוך מלא בשיניים לבנות, נקיות והכי חשוב בריאות לא תמיד מספיק שתראו להם איך לצחצח שיניים בעצמכם. הם צריכים להבין את בעיות השן ולא תמיד תוכלו להסביר להם את כל סודות הצחצוח והשמירה על היגיינת הפה, מה גם שכנראה אין לכם את כל הציוד הדרוש לטיפול בנזקי עששת בבית (עששת יכולה להתחיל להתפתח בגיל מוקדם גם כן).

היום קיימות דרכים רבות לעזור לילדים בבעיות שיניים - שימוש בפלואוריד, איטום שיניים ובמקרה הצורך גם יישור שיניים עם רסן או גשר או פלטה (הרבה פעמים פלטה משמשת ליישור שיניים לאחר שמוציאים את הגשר או את הרסן). 

טיפולי שיניים לילדים
ילדים רבים שרגילים לאכול מתוקים גם יצטרכו בסופו של דבר לעבור טיפולי סתימות וכתרים המלווים בכאבים קלים, שהם לא בהכרח כאבים מהטיפול. אך לא תמיד נזכרת החוויה אצל רופא השיניים כשלילית כי כשנעשים טיפולים אורתודונטים, משמרים או טיפולים מונעים הם לרוב נעשים תחת השפעת גז צחוק או הרדמה כללית או מקומית כך שהילד חש טשטוש וכנראה לא יזכור את הכאב אלא את בדיחות הרופא שנאמרו תחת השפעת הגז.  

מרפאות שיניים המתמחות ילדים גם בקופות החולים
אל תחששו מטיפול שיניים לילדיכם ואל תחסכו אותו מהם - גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה נפשית הנזק יכול להיות בלתי הפיך. הסיכונים במקצוע ידועים לרופאים ולרוב הנזק הוא נדיר ואם הוא קורה אז זה לטווח קצר בלבד. מבחינה כספית אתם יכולים לבחור לגשת לרופא פרטי או לעשות שימוש בקופות החולים הממשלתיות. שיננית גם יכולה לעזור בהרבה מקרים, וניקוי שיניים שנתי לילדים לא יכול להזיק!