כירורגיית פה ולסת

כל מה שקשור לניתוחים של הצוואר עד הראש נכלל בכירורגיית הפה והלסת (כולל אזור הפנים). באופן טבעי, ניתוחים בנושא מתחלקים לכמה מחלקות בינהן כמובן רפואת השיניים. כמו בכל תחום ברפואה ישנן כמה בעיות שדורשות טיפולים מינוריים כגון משחות או כדורים אך לעתים נזקק המטופל בניתוח פולשני, או כירורגי למעשה - גם ברפואת השיניים!
בחרנו להציג לכם כמה עובדות על מנת להגביר את המודעות בבעיות הדורשות יותר מטיפול של שיננית..  

קבוצות סיכון לכירורגיית פה ולסת
בעיות אסתטיות זה לא דבר מובן מאליו ומחלות קלות עד קשות לא בהכרח פוסחות על כולם. כך למשל קבוצות כמו נשים בהריון יכולות להימצא בבעיה הנעוצה בשינויים הקורים בגוף באופן טבעי, אך עדיין לקבוצה זו לא תמיד מומלץ לבצע כירורגיה בפה אלא לאחר הלידה. אם לא ניתן לדחות ניתוח כירורגי עקב סיבות שונות, רופאי שיניים יכולים להמליץ לבצע את העקירה או ההשתלה וכיוצא בזה בתקופות הפחות מסוכנות לעובר כמו הטרימסטר השני למשל.

בעיות שיניים הדורשות התערבות כירורגית
לצערנו, אזור הפה לא עמיד מפני מחלות קשות כמו סרטן הפה למשל. בדיקה מוקדמת של גידולים שפירים אשר יכולים להתפתח לממאירים, יכולה לגלות סימני מחלה למחלה ואם צריך לבצע התערבות כירורגית על למנת למנוע את התפשטות המחלה.  

אם אתם סובלים מבעיה אסתטית קלה בלסת, דעו שהיא יכולה להפוך לחריפה יותר. באמצעות כירורגיה פרה-פרוטטית ניתן לבצע השתלות עצם מחלל הפה, מהגולגולת מהאגן והרמות של הסינוס. כל עוד מדובר על בעיה אסתטית שנוצרה כתוצאה אבדן של שיניים.

יש עוד מקרים שבהם נדרשת התערבות כירורגית, כמו השתלות דנטליות אשר רופאי שיניים ממליצים עליהן עקב שיעורי הצלחה גבוהים.

לכל בעיה או רצון להרגיש בטוחים בבריאותיכם תמיד כדאי לבדוק עם רופא השיניים שלכם מה כדאי לעשות, איך ומתי. אל תקלו ראש בדברים שאתם לא מומחים בהם ומחשבות כמו: "לי זה לא יקרה". עזרו למומחים לעזור לכם - היבדקו עוד היום!