מחלות חניכיים

אל תזלזלו במחלות חניכיים: מבעיה פשוטה כמו זיהום באיזור, אתם יכולים לפתח בעיות לב ואפילו סכרת לפי מחקרים שונים! הטיפול הראשוני תמיד מתחיל בשמירה על שיניים עם משחות ומברשות לצחצוח, בתוספת של מי פה או משחה לשמירה על היגיינה נכונה בשיניים. אך מעבר לטיפול הראשוני צריך לעבור בדיקה אצל רופא השיניים מדי פעם, כדי שידע לאבחן בעיה ולטפל בה במומחיות, אם צריך.

דלקת חניכיים
מחלות החניכיים הן גורם למחלות כרוניות אם הן לא מטופלות, כאשר המחלה העיקרית היא דלקת חניכיים.
אם קרה ואתם סובלים מדימום חניכיים, אין זה אומר שבהכרח אתם סובלים ממחלה כרונית כלשהי. אך אי מניעת התופעה או אבחנה מצד רופא השיניים עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך. דימום בחניכיים זהו סימפטום הנובע מדלקת חניכיים, כאשר בשלב הראשוני הוא מופיע בזמן הצחצוח. היה והדימום מתחיל להתפרץ באופן בלתי נשלט ביום-יום, כנראה שהדבר יכול להעיד על החמרה בדלקת החניכיים! צריכים להיות עם יד על הדופק אלו שבמשפחתם יש היסטוריה של מחלות כמו סוכרת לצד חובבי העישון.

דרכי מניעה של דלקות חניכיים
קודם כל, הדבר תלוי רק בכם. היה ובחרתם להזניח את השיניים והתוצאות נראות בשטח. אז הכי חשוב זה שאתם תדאגו להיגיינת השיניים שלכם בדרכים המקובלות של הצחצוח והשטיפה לאחר מכן. שנית, רופא השיניים יצטרך לקבל את פניכם מדי כל כמה זמן לבדיקה שגרתית ולטיפולים, אם יש צורך בדבר.

מעבר לחלק הבנאלי, לטיפול מתמשך לנזקים חמורים לעתים מטופלים יצטרכו לעבור ניתוח חניכיים כדי לשפר או לחדש את היאחזות השן, לכסות כיסים וכיוצא בזה. בטיפולים אחרים ניתן להשתמש באנטיביוטיקה או בתרופות אחרות, או לעבור ניקוי שיניים תת-חניכי הדורש מספר טיפולים עם שימוש בהרדמה מקומית.

היה ואתם שמים לב לבעיה כמו נפיחות, דימום ספונטאני או כאב מאזור החניכיים גשו מיד לרופא השיניים ללא דיחוי! מחלות חניכיים לא נעימות לבריאות כמו גם הנזקים לאלו שמזניחים בבריאות השיניים לטווח הארוך. הנזק יכול להפוך לכרוני וגם ל"כאוב" לכיס!