צילום חניכיים

כשם שצילומי רנטגן לגוף יכולים להציל חיים - כך גם צילומי חניכיים יכולים להצביע על בעיה בשיניים או בחניכיים וכך ניתן לטפל בהם טרם ייגרם נזק משמעותי ביותר! בעוד מחיר צילום שכזה אולי מוסיף עוד כמה מרות שקלים לכל היותר לטיפול הכולל, הסכום בטל בשישים כשמדובר בבריאות שלכם.

מתי מבצעים צילום חניכיים?
לפה ולשיניים יכולות להיות לא מעט מחלות כאלו או אחרות, חלקם גם יכולות לעשות נזק כמעט בלתי הפיך ואז נדרשת התערבות כירורגית של רופא השיניים - כך גם במקרה של ניתוח חניכיים: דבר הנעשה באמצעות הרדמה מקומית ובעצם מהווה שלב מקדים לביצוע שתל בפה או בשן. יש להתייעץ עם רופא טרם הניתוח שכן ישנם סיכונים לאנשים עם מחלות ומסתמי לב ולאלו אשר סובלים מבעיות בקרישת דם. בנוסף, גם לנשים בהיריון כדאי להתייעץ עם רופא שיניים טרם צילום שכזה.
צילום סטטוס או פנורמי?
צילום חניכיים או שיניים יכול להיעשות במתכונת של צילום C.T, נשך, פנורמי, M.R.I, סטאטוס מקביליות או סטאטוס פריאפיקלי כאשר הצילומים הרלוונטיים יותר לניתוח חניכיים הם בדרך כלל צילום CT או צילום פנורמי. מחיר צילום פנורמי הוא הזול מבין השניים ומחירו יכול לנוע בסביבות המאה חמישים שקל ואילו צילום C.T יכול לעלות בין שלוש-מאות חמישים שקל לשש-מאות שקל (תלוי אם מצלמים לסת מלאה או את חלקה!).
תהליך הכנה לניתוח חניכיים
לא תמיד רופא השיניים המומחה לענייני חניכיים יכול לקבוע בעת הסתכלות על פה המטופל אם ניתן וצריך לעשות ניתוח חניכיים - אז יכול לייעץ אותו מומחה למטופל להגיע למעבדת צילום שיניים כדי לעשות את הצילום על מנת לאבחן בצורה טובה יותר את שיניו וחניכיו של אותו פציינט.