יישור שיניים

בעיות אורטודנטיה הם לא רק נחלתם של ילדים. מסתבר אורטודנטים בישראל עוסקים לא מעט ביישור שיניים למבוגרים. זה יכול להיות טיפול עבר שלא הצליח ויכול להיות הפתרון לבעיה חדשה הנגרמה עם הזמ (נסיגות חניכיים, שיניים כלואות וכו,). קיימות שיטות טיפול שונות אשר חלקן יבטיחו זמן טיפול קצר יותר יותר וחלקן יבטיחו שקיפות הטיפול וביטול הצורך בלהסתובב עם מתקנים מסורבלים ולא מחמיאים.

באיזה מקרים צריך יישור שיניים
תחום האורטונדטיה בא לפתור מספר בעיות, חלקן אסתטיות וחלקן תפקדיות
בעיות אסתטיקה הניתנות לפתרון על ידי יישור שיניים יכולות אמנם להיות כאלה שנוצרו עם הזמן כתוצאה מטראומה מסוימת או מהרגלים מזיקים (כגון מציצת מוצץ או מציצת אצבע) אך יכולות להיות גם בעיות מולדות גנטיות כמו צמיחה לא נכונה או בעיות שנוצרו עקב נשירת שיני החלב.
מבחינה תפקודית תפתור האורטודנטיה בעיקר בעיות אי נוחות בלעיסה ודיבור. ותאפשר מניעה של בעיות עתידיות כגון שן כלואה או יחסי גודל לא נכונים בין הלסתות.

כמה זמן לוקח יישור שיניים
שיניים עקומות או בולטות ניתן לתקן במספר שיטות חלקן מסורתיות וקונבציונליות ועם השנים מתפתחות שיטות שונות המאפשרות לקצר את זמני הטיפול העלויות הכרוכות בו.
משך הטיפול יושפע ישירות מגיל המטופל וממצבו הבריאותי. כמו במקרים רפואיים אחרים לרוב ככל שהמטופל יהיה בוגר יותר כך משך הטיפול האורטודנטי יתארך.
בממוצע מדובר בתהליך הנמשך בין שנה וחצי לשנתיים הוכלל מספר ביקורים במרפאת השיניים.

יישור שיניים בולטות
תחושת שיניים בולוטות אצל אנשים יכולה לפעמים להיות מוטית ומומלץ לפני שנחפזים לטיפולים אורטודנטיים מורכבים לקבל חוות דעת נוסת על מנת לוודא כי האבחנה מדויקת שכן תחושה זאת יכולה לנבוע ממקרים כגון קצב גדילה שונה בין החיך העליון לתחתון ובמקרים דוגמת זה במידה ומדובר בתקופת גדילה תכלול ההתערבות הגבלה בלבד.