שיקום הפה

שיקום הפה הינו שם כולל לכל התחומים העוסקים באסתטיקת הפה, תקינות ובריאות השן. אין ספק שחיוך עם שן שבורה או חיוך בלי שיניים הוא אינו ממש החיוך שיפתח לכם דלתות בחיים לכן ברפואת השיניים קיימים מספיק תהליכים רפואיים שיעזרו לכם לחיות חיים בריאים. שימוש בכתרים והשתלות שיניים הם רק חלק מהליכים רפואיים אלו.

שימוש בכתרים לשיקום הפה
כתרים דנטליים משמשים פתרון אסטתי ופונקציונלי למספר בעיות שיניים: חור בשן אשר החמיר והגיע למצב אשר חייב טיפול שורש, שן אשר נשברה או שן אשר נרקבה עם השנים. בכל אחת מסיטיאוציות אלה ייתכן וכתר יהיה חלק מהפתרון.
קיימים מספר סוגי כתרים וההבדלים בינהם באים לידי ביטוי באיכויות החומרים וביחס ישיר במחירם. השמות המוכרים ביותר לסוגי כתרים: כתר מתכת, כתר חרסינה וכתר זירקוניה.

שיקום הפה עם שתלים
השתל הדנטלי הינו סוג של בורג עשוי מתכת שתפקידו להחליף את שורש השן. על גבי השתל מייצבים מבנה חדש של שן, כתר או גשר. מעצם היותו עשוי טיטניום השתל מהווה גורם זר בפיו של אדם לכן יש להקפיד ולוודא לאחר פעולת ההשתלה כי השתל נקלט היטב ולאחר מכן לאפשר לפה תקופה של שיקום והחלמה לפני המשך הטיפול. במידה וחלילה השתל לא נקלט בצורה תקינה יהי על המטופל לחזור אל רופא השיניים להשתלה נוספת.

גם בחודשים ובשנים שלאחר סיום טיפול השתלת השן/שיניים על מנת לשמור על תקינות השתל חשוב מאוד לשמור היגיינת פה תקינה, חניכיים בריאות וכמובן לבצע ביקורת תקופתית אצל רופא השיניים.

השוואת מחירים לשיקום הפה
טיפולי שיניים הם לא עסק זול ובעזרת סקר שוק פשוט תוכלו לגלות כי מחירו של כל טיפול יכול להשתנות בין רופא לרופא. מומלץ בתחילתו של כל תהליך לקבל יותר מחוות דעת אחת ורק כאשר קיימת אבחנה ברורה וחד משמעית לבדוק היכן יהיה לכם הכי משתלם לבצע את הטיפול.