השתלות שיניים ביום אחד

באופן מסורתי מתייחס הביטוי "השתלות שיניים ביום אחד" לשיטה אשר פותחה בשנות השמונים בפורטוגל על ידי דוקטור פאולו מולו ונקראת ALL ON 4, וחשוב ביותר: ביכולתה לחסוך לכם הרבה זמן וכסף (שלא לדבר על כאבים בשיניים המשפיעים על החניכיים והלסת ומורידים את החשק לאכול ושלא לדבר על היכולת ללעוס דברים רכים וקשים כאחד!) השיטה מאפשרת לכם כמטופלים לגשת לטיפול דנטלי כירורגי כולל ביום אחד, ולצאת באותו יום עם מערכת שיניים שלמה חדשה גם אם השתמשתם במערכת תותבת לפני כן ושתלים בודדים, בנוסף לשיניים האותנטיות השחוקות או הנרקבות שיכול להיות שאתם סובלים מהם כעת.

אודות שיטת השתלות שינים ALL ON 4
השיטה עובדת בצורה כזו שמותקנים על הלסת מספר ברגים (להלן שתלים דנטליים שהיו נפוצים לפני השיטה של מולו), 4 או 6 ברגים במספר על הלסת העליונה או התחתונה, או על שניהם, ועליה מותקנת מערכת שיניים שלמה חדשה. הטיפול הכירורגי לוקח כמה שעות ספורות, ובסיומו תוכלו ללעוס גם תפוח אם תרצו! במידה ויש שיניים שצריך לעקור על מנת להשתיל את השיניים החדשות, גם זמן הטיפול בכך נלקח בחשבון ועדיין אפשר יהיה לצאת לאחר כמה שעות מרופא השיניים מרוצים וללא כאבים.

איך מתבצע הטיפול?
הטיפול נעשה בעזרת הרדמה מקומית, השתלים מותקנים בצורה מדויקת בעזרת סוג של מערכת ניווט או איכון המתעכבת על המילימטר של הנקודה שבה צריך לשים את השתל. לאחר מספר מצומצם של חודשים, כשהשתלים כבר מקובעים כמו שצריך בפה, מתקינים מערכת שיניים קבועה בפה בטיפול פשוט.

יתרונות וחסרונות בטיפול השיניים ALL ON 4
ההשתלה לא מתאימה לכל אחד, במיוחד לאלו שעצם הלסת לא מספיקה לכך. שנית, צריך יותר מרופא מוסמך אחד להשתלה.
אבל בהקשר החיובי, היתרונות בטיפול נותנים לכם חיסכון בזמן יקר, כסף וטיפולים רבים היכולים להסתיים בעגמת נפש!

לסיכום, שיטת ALL ON 4 מחליפה טיפולים אחרים, שיכולים לארוך מספר ביקורים אצל רופא השיניים וגוררים לאחריהם סבל וכאבים לאחר יום אחד בלבד!