הלבנת שיניים

אם רצית חיוך כמו של הבחורה בפרסומת למשחת שניים שיש עכשיו בטלוויזיה ושאלת את עצמך איך אני משיג שיניים כאלו אז בהחלט קיימים פתרונות טובים עבורך. שלוש שיטות עיקריות להלבנות שיניים: הלבנת שניים במרפאה, הלבנה בלייזר והלבנה בשיטה הביתית. לכל שיטה יתרונות וחסרונות שלך ורמת התאמה שונה למקרים שונים לפניכם סקירה של שלושת השיטות:

הלבנת שיניים ביתית
קיימות המון שיטות ביתיות להלבנת שיניים. החל מתרופות סבתא שעלולות לפגוע בשיניים כמו סודה לשתייה או מלח גס מאידך, יש שיטה מדעית מתקדמת ואפקטיבית.
רופא השניים מתאים תבנית לשניים מחומר שעשוי פלסטיק,סד, והמטופל מרוח אותו בג'ל שעשוי מחומרים מלבינים. המטופל צריך להסתובב עם הסד כמה שעות ביום. תקופת הטיפול הינה אינדיבידואלית ותלוייה בשיני המטופל ובמידת הלבנה שאותה הוא רוצה.

הלבנת שיניים במרפאה
שיטת הלבנה במרפאה הינה שיטה שיותר מהירה להלבנת שיניים אך קיימת סכנה בפגיעה בחניכים,שיטה זאת הינה שיטה יותר אגרסיבית והיא מכילה יותר יותר חומר הלבנה מהשיטה הביתית.
אז איך זה עובד? באמצעות אור. האור מזרז את הרכב החומרים כך שחומר הלבנה משפיע יותר מהר על השן. את התהליך יש לעשות עוד פעם או פעמיים בהתאם לצורך המטופל.

הלבנת שיניים בלייזר
הלבנת שיניים בלייזר דומה בשיטתה להלבנת שיניים במרפאה בשימוש אור אך שהיא יותר מהירה.
בשיטה זאת מנסים לבודד את השיניים שלך מיתר חלל הפה ע"י צמר גפן שמתנפח,לאחר מכן מורחים ג'ל השניים ומתחלים לעבוד עם הלייזר,ככה הטיפול חוזר כמה פעמים.
הסיכון בהלבנת שיניים בלייזר הינו סיכון זהה להלבנה במרפאה והוא בא לידי ביטוי בפגיעה בחניכים וכאבי שניים לכמה ימים אחרי הטיפול.