טיפולי שיננית

חניכים רגישות? חניכים מדממות בזמן צחצוח? אכילת תפוח מספיקה כדי לגרום לדימום בחניכיים? כנראה שאתה צריך לראות שיננית.
טיפול שיננית מהווה בדרך כלל תחנה לפני ביקור אצל רופא השיניים במיוחד אצל מטופלים אשר לא מרבים לבקר במרפאות מיוזמתם. הסטטיסטיקה אף אומרת שמי שפוגש שיננית באופן קבוע לרוב לא רואה רופא באופן קבוע ובעצם ביקור קבוע אצל שיננית להסרת אבנית יכול למנוע הרבה מחלות ובעיות שיניים, חניכיים וחלל הפה.

הסרת אבנית בשן
כמו קומקום שמצטבר בו אבנית גם הפה שלנו צובר אבנית בגלל הנוזלים שאנחנו מכניסים לגוף. אבנית הינו חמור העשוי מסידן ומגנזיום שמצטבר על השניים ומהווה מקור נוח לחיידיקים שביחד נוצר הפלאק. הפלאק גורם למחלות חניכים ולרקבון של השן.
טיפול הניקוי מבוצע לרוב ללא הרדמה למעט מקרים קיצוניים של רובד פלאק גדול במיוחד או חניכיים רגישות במיוחד. הטיפול הינו טיפול משולב הכולל שימוש במכשרים ידניים וחשמליים, הטיפול יכול לכאוב תלוי אך זה תלוי ברמת הפלאק שהצטברה על השן. לאחר הטיפול, המטופל עלול להרגיש רגישות ואף כאב למשך כמה ימים ולאחר מכן הכאב עובר והפה נשאר נקי. את הטיפול מומלץ לעשות אחת לחצי שנה כדי לשמור על פה נקי ולמנוע בעיות חניכים עתידיות.

חשיבות טיפולי שיננית
אין ספק שכיום המודעות בעולם בנוגע לבריאות שיניים היא הרבה יותר גדולה מאידך, אנחנו נוטים לזלזל בשיניים שלנו. השיננית מלבד טיפולי הסרת אבנית הינה מהווה גורם מקצועי בכל הקשור למניעת מחלות הפה וריח רע מהפה. צחצוח נכון של השניים וביקור באופן קבוע אצל שיננית יכול למנוע את רוב מחלות הפה, ולכן מומלץ לבקר אצל שיננית לא רק לטיפול התקופתי של הסרת אבן אלא גם בייעוץ לצחצוח שיניים נכון.