טיפולי שיניים בהרדמה כללית

הרדמה מקומית היא לא בהכרח תמיד אמצעי עזר אפקטיבי כאשר אתם באים לטיפול או ניתוח כירורגי אצל רופא השיניים. לעתים, ישנם מטופלים שאותם צריכים להרדים בהרדמה כללית עקב בעיות רפואיות שונות, בין אם הם בהקשרים פסיכולוגיים, ובין אם הם קשורים לבעיות רפואיות כאלה ואחרות. ישנם גם מטופלים אשר מעוניינים בטיפול של הרדמה כללית מפאת חוסר זמן ושיניים מלאות בחורים (הכוונה לטיפולי שיניים ביום אחד), ולפעמים גם ילדים היפר-אקטיביים החוששים מטיפול כזה או אחר בשיניהם.

סוגי טיפולים בהרדמה כללית
הרדמה כללית ניתן לעשות למטופלים הסובלים מהדברים הבאים בשיניהם: לאלו שצריכים לחדש או להתקין סתימות, השתלות שונות, לאלו החייבים עקירות כירורגיות, לחפצים בהסרת אבנית, לאלו שנפלו על מקרי טיפול שורש, עקירות של כתרים בפה או לכאלו הצריכים להסיר גידולים או נגעים אשר נמצאו בפיהם.

מתי כדאי לבצע הרדמה כללית?
לא תמיד כדאי לבצע כללית ובדרך כלל למטופל מומלץ לעשות זאת אם אין ברירה אחרת, ולרוב רופאי השיניים מציעים את האפשרות  כאשר המטופל סובל מבעיה פיזית או נפשית.אז אתם אתם או המטופלים אותם אתם מלווים סובלים מאחת הבעיות רופא השיניים יכול להמליץ על הרדמה כללית:
  • אנשים בעלי צרכים מיוחדים, כגון אנשים בעלי פיגור, אוטיסטים וכיוצא בזה.
  • אנשים הסובלים ממחלות כרוניות כמו בעיות לב, נשימה, חולי אפילפסיה וכדומה
  • אנשים עם רפלקס הקאה או תגובות אלרגיות הנובעות מחומר הרדמה מקומי.
  • לילדים בעלי עששת חמורה בגילאים שונים. הרדמה כללית יכולה גם לעזור להרדים גם את ההיפראקטיביים הקטנים שמפחדים או לא רוצים לעשות טיפול.
  • לאנשים החרדים מטיפולים שיניים עקב בעיות פסיכולוגיות.
  • לאנשים העסוקים ביותר, הצריכים טיפול מהיר של כמה שעות, ויודעים שהטיפול או הניתוח הכירורגי ייקח הרבה זמן ואינם רוצים לחוש בכאב המתלווה לכך.
לא כולם צריכים הרדמה כללית, תמיד כדאי להתייעץ עם רופא שיניים בנידון. בדרך כלל עושים הרדמה מקומית אבל אם אתם או מכריכם נמנים עם קבוצות הטיפול "הבעייתיות", הרדמה כללית לא יכולה להזיק!