טיפול שיניים עם גז צחוק

מי לא ירצה להמיר את תחושת המתח והכאב אצל רופא השיניים בתחושת ריחוף קלה? גז הצחוק נמצא כיעיל הרבה יותר מאלטרנטיבות שונות כי ניתן לשלוט בו יותר טוב, והוא יותר מהיר בהשפעה שלו. לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, כל מטופל וגם הכרוני מביניהם יכול לקבל "מנה" של הגז ולצחוק לכל אורך הביקור או אפילו להירדם קלות אצל רופא השיניים.

למה כדאי להשתמש בגז צחוק?
האפקטיביות של גז הצחוק הרבה יותר מהירה מזריקה או כדור שלוקחים המטופלים. מהירות ההשפעה של הגז מהירה כאפקט טשטוש וכך גם הדרך שהוא מקהה חושים כך שלא תמיד צריך זריקת הרדמה אם משתמשים בו. כדי שלצאת מהתחושה כפיכחים כל מה שצריך זה לשאוף קצת חמצן ו...הופ - אתם כבר יכולים לקום מהכיסא ו"ללכת בקו ישר".

סוגי המטופלים שבוחרים את הטיפול יכולים להיות ילדים, אך לא רק - מבוגרים שחלקם סובלים מאפקט חרדה או אולי אלרגיה לזריקת חומרי הרדמה יכולים להתנסות באפקט גז הצחוק. גם אנשים בעלי מחלה כרונית כמו לב או כליות לא צריכים לחשוש מאופן הטיפול הזה. ובקיצור - גז הצחוק לא אמור לפגוע בשום איבר פנימי כולל המוח.

סיכונים בטיפול שיניים עם גז צחוק
ישנם אנשים שחיים עם מחיצות עקומות באף שלא מאפשרת להם לנשום סדיר דרך האף. מטופלים כאלה כנראה לא ירגישו את אפקט הגז (זה לא אומר שגז הצחוק מסוכן בשבילם - הוא פשוט לא אפקטיבי!). קבוצות הסיכון למטופלים שחל עליהם איסור להשתמש בגז הצחוק הם אנשים בעלי מחלות שונות בריאות (לא בהכרח אסטמה), וכאלו אשר חרדים במצב של איבוד שליטה (אולי לאנשים כאלה רופא השיניים הרדמה כללית..).

רופא שיניים והצוות הרפואי שמסייע לו חייב לעבור הכשרה בשביל להשתמש בגז צחוק - אז אל תחששו מפני חוסר מקצועיות. לא תמיד גז הצחוק משפיע ואת זה הרופא צריך לבדוק לפני שהוא מתחיל את הטיפול. תמיד כדאי להתייעץ עמו ואם לא שימוש בגז צחוק תמיד יש חלופות.