ניקוי אבנית

לא אבנית מהקומקום - אלא מהשיניים! ההליך הנמשך לכל הפחות בין 20 דקות לחצי שעה (45 חמש דקות לכל היותר), תורם רבות לניקיון השיניים ולבריאותן! שכבת הפלאק שיכולה להצטבר על השיניים ולא פוסחת על אף אחד, מורידה מרמת האסתטיות בעיני המתבונן, ומלבד זאת ניקוי אבנית בשיניים אצל הרופא יכולות לתרום לרמת חיים טובה יותר עם שיניים וגם חניכיים בריאות יותר!

למה צריך לעשות ניקוי אבנית?
מלבד הקפדה של צחצוח יום-יומי, ישנם עוד אמצעים העוזרים לשמור על היגיינת הפה והשיניים. לא חשוב אם אתם משתמשים בליסטרין או בחוט דנטלי, קפיצה פעם בחצי שנה או שנה לשיננית היא לא מן הנמנע! לחשש שיש לכם מרופא השיניים, אין ולו סיבה להצדקה כאשר אתם בוחרים בטיפול המסור של השיננית - תפקידה הוא להוציא את האבנית מהשן והפלאק המצטבר, ובזמן הקצר שהיא עושה זאת במקצועיות רבה ובאדיבות מסורה, אתם יכולים להיות רגועים כי הסיכון לפגיעה בשיניים הוא אפסי ביותר!

מה קורה אם לא מקפידים על צחצוח שיניים?
לאנשים אשר לא מקפידים על צחצוח, יכולות בסופו של דבר לצוץ בעיות עששת. במובן ההיגייני, אל תחכו שסיבה של חוסר צחצוח תביא אתכם למצב של שיניים שחורות - למרות שניקוי אבנית עוזר לפתור את הבעיה (באופן חלקי או מלא), היא לא תעזור לפתור בעיות יותר גדולות כמו ריקבון השן אשר יכול להצריך טיפול שורש, כפיתרון אשר מהווה נקודת אל חזור למטופלים אצל רופא השיניים!
בין תפקידי השיננית גם להדריך אתכם איך למנוע ללחוץ שלא ניתן להוציא באופן שגרתי על ידי צחצוח לאחר ניקוי אבנית. במידה ונתקלתם בבעיה של דימום או נפיחות שלא יורדת (נדיר ביותר - לא בהכרח מסוכן אך עדיין דורש טיפול רפואי), אל תתביישו והתייעצו עם רופא השיניים שלכם!

מאיזה גיל ניתן לבצע ניקוי אבנית
ניקוי אבנית יכולות להיעשות על כל מטופל, ולא חשוב הגיל, בתנאי שצמחו לו כל השיניים הקבועות! אל תזלזלו בניקוי אבנית, כיוון שהוא סוג של "טיפול משלים" לשמירה על היגיינת הפה!