שיניים תותבות

כמו הגוף, גם השיניים ראו ימים טובים יותר. מנגד, שיניים תותבות עדיפות על שתיית האוכל עם קשית! בהליך פשוט של צילום ומדידות, ואם צריך גם טיפול כירורגי קצר (שתיים עד שלוש פגישות - תלוי בסוג השתל), אתם יכולים ללעוס להנאתכם כבר בתום הטיפול מכל הבא ליד ולא להרגיש בהבדל בין שיניים טבעיות לבין השיניים התותבות. השיניים עשויות מחומר אקריל והקל היעד של השיניים התותבות הוא בדרך כלל מטופלים בגיל מבוגר או צעירים אשר שיניהם נרקבו ואין מנוס מלהסתובב עם תותבות בפיהם.

סוגי תותבות בפה
שיניים תותבות לא קבועות, אשר ניתן לשלוף מתי שרק רוצים, מהוות פתרון כמעט מושלם לבעלי שיניים מעטות שכבר נרקבו ולא ניתן להצילן. שיניים תותבות כאלו לא מצריכות ניתוחים "מסובכים" להשתלה. כן נדרשת עקירה או שתיים (תלוי במטופל) על מנת שאפשר יהיה לשים את התותבות בלי הפרעה.
מלבד שיניים נשלפות ניתן להבריג (ולעתים רצוי מסיבות רפואיות) ללסת התחתונה שתלים דנטליים (הכנס קישור כאן). הסיבות הרפואיות אם אתם שואלים קשורות לעובדה שחך לא נמצא בלסת התחתונה אשר ניתן להצמיד לו שיניים תותבות מבלי שיזוזו בפה!    
שיניים תותבות לא חייבות לבוא במחרוזת, אלא גם כשיניים בודדות. ניתן לעבור השתלה של שתל בודד שעליו "מולבש" הכתר הזמני או הקבוע.

מחירי של שיניים תותבות
מחיר של שיניים תותבות יכול להתחיל מ-300 שקל לשן תותבת אחת (עם שתל) והעניין הכספי יכול להגיע עד לסדר גודל של 20,000 שקלים! יש גם דברים נלווים להוצאות הטיפול כשמים תותבות כמו צילומים ועקירות שצריך לקחת בחשבון. אולי כדאי שתשקלו ביטוח שיניים (הכנס קישור כאן?) כדי לחסוך בעלויות.