סריקות ממוחשבות של חלל הפה

רפואת השיניים היא תחום שמתפתח כל הזמן וממש בלי הפסקה. אם נשווה את טיפולי השיניים שהיו נהוגים בעבר לאלו המתבצעים כיום נראה הבדלים של שמיים וארץ. ההבדלים יתבטאו הן בחומרים שמהם מיוצרים כתרים, שתלים ועזרים אחרים והן במשך הטיפול שכיום הוא קצר באופן משמעותי. חידוש נוסף בעולם טיפולי השיניים הוא סריקות ממוחשבות של חלל הפה. מדובר בחידוש טכנולוגי מתקדם ביותר המאפשר לרופאי השיניים לבחון בצורה הטובה ביותר את חלל הפה ולבנות תכנית טיפול מדוייקת למדי.
כתרים בשיניים באמצעות סריקה ממוחשבת
הרכבת כתרים בשיניים בסריקה ממוחשבת היא שיטה חדשנית למדי שמבטיחה כתרים באיכות גבוהה במיוחד וללא תופעות לוואי. אם בדרך כלל נהוג למדוד את הכתרים באמצעות מדידה ידנית, הרי שלפי השיטה החדשה עושים זאת בסריקה ממוחשבת באמצעות לייזר, דבר המביא לכתרים מדוייקים הרבה יותר שתואמים בצורה מושלמת לשיני המטופלים.
סריקה ממוחשבת של שיניים לצורך יישור שיניים
עולם הסריקות הממוחשבות המתבצעות בחלל הפה לא מסתיים בכתרים דיגיטליים לבדם. ניתן ליישם את אותו עיקרון מתקדם גם בתהליך מורכב של יישור שיניים. באמצעות הסריקה הדיגיטלית לבצע הדמייה מדוייקת ביותר של השיניים וחלל הפה וכך להתאים את אמצעי יישור השיניים המתאימים ביותר. בצורה זו לאורטודנט יש יכולת מצויינת לשלוט ולתכנן את הטיפול בצורה מתקדמת.
השתלת שיניים דיגיטלית
תחום נוסף אליו הגיעה הסריקה הממוחשבת של חלל הפה הוא תחום השתלות השיניים. באמצעות אותן סריקות יכולים רופאי השיניים לעצב את פה המטופל על מסך המחשב ולתכנן את השתלים בצורה מושלמת. זה מוביל למצב שניתוחי השתלות השיניים הופכים למדוייקים יותר ולכואבים הרבה פחות. באמצעות הסריקות הממוחשבות הכל ידוע ומתוכנן מראש, מה שמאפשר רמות דיוק גבוהות ביותר.