טיפולי שיניים ממוחשבים

אם חושבים על הקשר שבין רופא שיניים וטיפולי שיניים לבין מחשבים, לכאורה נדמה כי מדובר בקשר מקרי בהחלט. הרי מה יכול מחשב לעזור לעבודת ידיים עדינה במיוחד המצריכה דיוק וריכוז מרבי של רופא השיניים? ובכן, תתפלאו לשמוע שעולם המיחשוב נכנס חזק לעולם רפואת השיניים והוביל אותו כמה צעדים קדימה. טיפולי שיניים ממוחשבים נחשבים כיום לטיפולים מתקדמים ויעילים ביותר שביכולתם להביא את רופא השיניים לטיפולים מדוייקים ואיכותיים הרבה יותר.
כתרים דיגיטליים
כתרים בשיניים הם אחד מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר בשוק. מדובר בטיפול יחסית פשוט שמשפר לאין שיעור את איכות חייו של המטופל. עם כניסתם של טיפולי השיניים הממוחשבים למרפאות השונות החלו לבצע סריקות והדמיות של חלל הפה באמצעות מחשב, מה שמאפשר לרופאים ליצור כתרים ברמת דיוק מושלמת לשינייו של המטופל. מה שבעבר היו מבצעים באמצעות תבניות סיליקון או חומרים אחרים, מבצעים כיום באמצעות המחשב ומגיעים לאיכות כתרים גבוהה הרבה יותר.
יישור שיניים ממוחשב
התפתחות הטכנולוגיה הובילה גם להתפתחות עצומה בעולם האורטודנטיה וטיפולי יישור השיניים. כיום ניתן לבצע הדמיות ממוחשבות ומדוייקות למדי של השיניים וחלל הפה וכך להתאים את מכשירי יישור השיניים הטובים ביותר. זה הוביל לכך שתהליך יישור השיניים התקצר בצורה משמעותית וכן הפך ליעיל הרבה יותר.
מרפאות שעושות טיפולי שיניים ממוחשבים
עולם טיפולי השיניים התפתח בצורה משמעותית ביותר עם כניסתם של הטיפולים הממוחשבים. המחשוב מתבטא בעיקר באפשרות להדמות על מסך המחשב את חלל הפה של המטופל ולתכנן בדיוק כמעט מושלם את הטיפול הנכון ביותר עבורו. ניתן למצוא מרפאות שיניים רבות בכל איזורי הארץ אשר מבצעות טיפולי שיניים ממוחשבים במקצועיות וביעילות רבות ביותר.