טיפול ברווח בין השיניים

אביב גפן, אחינועם ניני, מדונה ועוד המון דוגמניות ומפורסמים נוספים הפכו את הרווח בשיניים לסימן ההיכר שלהם. אומרים שרווח בשיניים הוא סימן לעושר כלכלי, אומרים עליו שהוא סקסי ואומרים שהוא הופך כל לוק סטנדרטי ללוק מיוחד ויוצא דופן. כל זה ממש לא מעניין את אלו שיש להם רווח בשיניים והוא נתפש בעיניהם כמטרד שמונע מהם לחייך. האחרונים יעשו הכל כדי להיפטר מהרווח ולהשיג מראה שיניים מהודק ובריא. טיפול ברווח בין השיניים הינו טיפול פשוט יחסית שמשפר בצורה ניכרת את הביטחון העצמי של המטופל.
פתרון לרווח בשיניים
עולם רפואת השיניים הולך ומתפתח ללא הרף ומציע מגוון פתרונות אפשריים לצמצום רווח בשיניים. הפתרונות שקיימים כיום מאפשרים לעבור תהליך יישור שיניים בלתי נראה, כך שניתן לבצע אותו גם בגילאים מבוגרים. מי שסובל מהרווח בין השיניים שלו ולא שלם איתו, יכול לשפר משמעותית את איכות חייו ולחייך בכיף וללא דאגות.
מהו הגיל שאפשר להתחיל טיפול ליישור שיניים?
אולי תופתעו לשמוע את זה אבל כיום מקובל להתחיל טיפול יישור שיניים אפילו בגיל 8. התנאי העיקרי להתחלת טיפול אורטודנטי הוא נפילת כל שיניי החלב וצמיחת כל שיני הבשר. לפני שזה קורה לא ניתן יהיה להתחיל בהליך יישור שיניים משום שזה יהיה לא אפקטיבי בעליל. בדר"כ בוחרים הורים להתחיל את הטיפול דווקא בגיל ההתגברות משום שאז התועלת גבוהה יותר, אם כי זה ממש לא מחייב.
דרכים לסגור רווח בין השיניים
הדרך הוותיקה ביותר לסגירת רווח בין השיניים היא באמצעות טיפול אורטודנטי. מדובר בטיפול שמטרתו להזיז את השיניים וכך לגרום לסגירת הרווח. כיום קיימות דרכים נוספות לסגירת הרווח כשאחת המקובלות שבהן מתבצעת באמצעות מילוי השיניים. זה נעשה בדרך של מילוי השן בחומרים מסוימים עד שהם מתרחבות ומביאות לסגירת הרווח.