ניתוחי חניכיים בהרדמה

דמיינו לרגע אתרוג עדין ורגיש או טבעת יהלום יקרה במיוחד. נכון שלא הייתם מעזים שלא לשמור עליהם מכל משמר ולתת להם את ההגנה המרבית הדרושה להם? בדיוק כך הם החניכיים שלנו. מדובר באחד האיברים הרגישים ביותר בגופנו ששמירה עליהם תסייע לבריאותם ולשלמותם. ומה קורה כשלא שומרים עליהם כמו שצריך? או אז עלולות להתפתחות בעיות בדרגות חומרה שונות כשהמסובכות שבהן עשויות להוביל לניתוחי חניכיים מורכבים. את מרבית ניתוחי החניכיים ניתן לבצע בהרדמה מקומית, אך לא כולם יוכלו "ליהנות" מהפריבילגיה" הזו. חלקים מסוימים באוכלוסיה יצטרכו לעבוד ניתוחי חניכיים בהרדמה מלאה, דבר שבאופן טבעי הופך את התהליך למורכב יותר.
מהי הקצעת שורשים?
הזנחת החניכיים עלולה לגרור בעקבותיה שלל בעיות חניכיים. בחלק מהמקרים יספיק טיפול מקומי ובחלק אחר יידרש ניתוח חניכיים על מנת לפתור את הבעיה או לפחות לשפר את המצב. הקצעת שורשים הין בין הסוגים היותר מוכרים של ניתוחי החניכיים כאשר מדובר בטיפול שבו יעבוד רופא השיניים בכיסי החניכיים ובשורשי השן. הקצעת שורשים כוללת הסרת חיידקים, אבנית וסממני דלקת. הטיפול מתבצע בדרך כלל בהדרמה מקומית והוא נחשב לנפוץ בתחום ניתוחי החניכיים.
ניתוחי חניכיים לילדים
ילדים נמנים על חלקי האוכלוסייה שיצטרכו לעבור ניתוחי חניכיים בהרדמה. אופן הטיפול בילדים הוא מורכב יותר ולכן כאשר מדובר בטיפולים מורכבים יש צורך בביצוע הטיפול תחת הרדמה. חניכי הילדים צריכות לשמש אותם למשך שנים רבות ולכן כאשר מדובר בבעיה מורכבת, לעתים רק ניתוח יפתור אותה. ניתוחי חניכיים לילדים, כמו גם טיפולי שיניים אחרים, צריכים להתבצע על-ידי רופאים מיומנים בעלי ניסיון בטיפול בילדים. רופאים כאלה נמצאים במרפאות בכל רחבי הארץ וחשוב לפנות אליהם לטיפול בבעיה ולא להזניח אותה מחשש שהיא תגבר ותגרור נזקים כבדים יותר.
ניתוחי חניכיים בהרדמה מקומית
הבשורה המשמחת בכל הקשור לניתוחי חניכיים היא שמרביתם יתבצעו תחת הרדמה מקומית בלבד. זה אומר שפרק ההחלמה יהיה קל וקצר בהרבה ויאפשר שיבה למסלול החיים הרגיל במהרה. חשוב לזכור כי על אף שמדובר בהרדמה מקומית, מדובר בניתוח לכל דבר ועניין, דבר שיצריך הקפדה על נהלים ברורים. הוראות ההחלמה תלויות באופי הניתוח והבעיה ויכולות לכלול הימנעות ממאכלים מסוימים, צום, נטילת משכחי כאבים וכו'. הקפידו לשמוע להוראות הרופא המנתח שכן כך תוכלו להחלים כראוי ולמקסם את תוצאות הניתוח.