ניתוח הרמת סינוס

שתלים דנטליים הם אופציה חדשנית שפותרת מגוון רחב של בעיות: מחסור בשיניים, שיניים תותבות שלא נוחות, בעיות שיניים חוזרות ונשנות ועוד. מדובר בהליך מתקדם ומהפכני שמשפר באופן מובהק את איכות חייהם של המטופלים. למרות הקידמה של התהליך, עדיין ישנן מספר בעיות שלא תמיד מאפשרות לבצע אותו באופן חלק. ישנם מקרים בהם השתלת השיניים אינה אפשרית בשל מחסור בעצם שתקלוט את השתל וניתוח הרמת סינוס נועד כדי לפתור אותם. כדי להצליח בהליך השתלת השתלים הדנטליים צריכה להיות עצם בכמות מספקת אחרת השתל לא ייקלט כהלכה. במהלך ניתוח הרמת סינוס מבצע כירורג פה ולסת הרמה של הסינוס והשתלת עצם שתחזיק את השתל החדש.

מתי מבצעים ניתוח הרמת סינוס?
חשוב לציין כי לא כל מקרה של השתלת שתלים דנטליים מחייב ניתוח הרמת סינוס אלא רק המקרים בהם ישנו מחסור בעצם בשן. רק במקרים האחרונים יהיה צורך בניתוח הזה ובכל מקרה רופא שיניים כירורג הוא שצריך לחוות דעה ולקחת את ההחלטה. מדובר בניתוח מורכב יחסית אך יחד עם זאת זהו הליך שיכול להפוך את השתלת השיניים למוצלחת הרבה יותר ולכן הוא הכרחי.

איך עובד ניתוח הרמת סינוס?
אם החליט מומחה פה ולסת שעליכם לעבור ניתוח הרמת סינוס הוא יבצע הרמה של הסינוס, יפתח את החלל, וישתיל עצם במקום זו שנספגה או נשחקה. העצם המושתלת יכולה להיות  "עצם תותבת", או עצם של המטופל שנלקחת ממקום אחר ולעתים אפילו מעצם של בעל חיים. הבחירה עומדת בפני הרופא המנתח והיא מונעת משיקולים כאלה ואחרים. לאחר הרמת הסינוס יווצר מקום להשתלת העצם הדרושה וזה מה שיקרה למעשה במהלך הניתוח. הניתוח מתבצע לרוב בהרדמה מקומית אך יהיו מקרים בהם יבחר המנתח לקיים אותו תחת הרדמה מלאה.

ניתוח הרמת סינוס מחיר
מחירו של ניתוח הרמת סינוס משתנה בהתאם למורכבות הניתוח ובהתאם לכמות השתלים שעל הרופא להשתיל בפיו של המטופל. ניתן להשתיל במהלך ניתוח אחד מספר שתלים לפי הצורך. המחיר תלוי, אם כן, בגורמים אלו ויכול לנוע מ-4000 ש"ח ועד ל17,000 ש"ח. למרות המחיר הגבוה חשוב להבין שמדובר בהליך הכרחי לפני ביצוע השתלת שתלים דנטליים ובלעדיו ההשתלה עלולה לרדת לטמיון.