כתר זירקוניה

השיניים שלנו הן כרטיס הביקור שלנו והן בעלות השפעה רבה על הרושם שניצור מול כל מי שעומד מולנו. אם הן יהיו שלמות, תקינות ואסתטיות הן יתרמו ליצירת רושם חיובי ויתרמו לחיזוק הביטחון שלנו. אם הן יהיו פגועות או שבורות הן עלולות לפגוע בביטחון העצמי שלנו וכן ברושם שניצור אצל אחרים. מעבר לצד האסתטי, לשיניים תקינות ישנה חשיבות בריאותית בשמירה על חלל פה תקין ללא זיהומים, דלקות או בעיות אחרות. ומה עושים במקרה שהשיניים פגועות, שבורות או חסרות? כתר כמובן! כתר הוא מעין "כיפה" או כיסוי שנועד גם לשמור על מה שנותר מהשן וגם ליצור מראה של שן שלמה. אם פעם כתרים היו עשויים מזהב בלבד, דבר שלא כל-כך תרם ליצירת מראה אסתטי, היום יש פתרונות מתקדמים ומוצלחים בהרבה. הכירו את כתר הזרקוניה - המצאה חדשנית וגאונית שיצרה מהפכה בעולם רפואת השיניים. הנה כל הפרטים על הכתר שהופך כל אחד למלך.

מה זה כתר זירקוניה?
כשאנחנו אומרים שכתר זירקוניה הוביל מהפכה בעולם הכתרים אנחנו בהחלט מתכוונים לכך. עד פיתוחו נהוג היה להשתמש בכתרי חרסינה בגווני אפור שהיו נחשבים לחזקים ועמידים אך בולטים ולא אסתטיים. מי שהיה לו צורך בכתר היה צריך לוותר על מראה שיניים מושלם ונאלץ להתמודד עם כתמים אפורים או שחורים בולטים ולא אסתטיים בין שאר השיניים. כתר זירקוניה, מנגד, הוא בעל מראה שקוף או לבן ,של שן רגילה, ומשתלב בטבעיות בחלל הפה. הוא מיוצר מתרכובת כימית מיוחדת והוא נחשב לאיכותי ועמיד. ניתן להתקין אותו על כל שן שנפגעה מסיבה כזו או אחרת ואפילו על שתלי שיניים.

כתר זירקוניה יתרונות
אין ספק שהיתרון הגדול והבולט ביותר של כתרי זירקוניה הוא האסתטיות שהם מעניקים. בימים בהם השיניים משמשות להרבה מעבר לאכילה ודיבור, היתרון הזה הוא חשוב ומשמעותי ולא ניתן להתעלם ממנו. בנוסף לכך, צריך לציין את החוזק והעמידות של הכתרים שהופכים אותם לפתרון המתקדם בתחום הכתרים בעולם רפואת השיניים. כתרי זירקוניה מצליחים לשרת את המטופלים למשך שנים רבות והם מצליחים לשמש כשיניים לכל דבר ועניין שאפשר לאכול איתן, לדבר איתן וכמובן לחייך איתן מאוזן לאוזן. תוסיפו לכל אלו את העובדה שכתר זירקוניה נחשב לבטיחותי ביותר ולכתר שלא צובר קורוזיה, והנה קיבלתם את הפיתרון המומלץ ביותר לשיניים שבורות או פגועות.

כתר זירקוניה - חסרונות
למרות שנדמה לכאורה כי מדובר בפתרון מושלם ללא כל חיסרון, יש דבר משמעותי שחשוב לדבר עליו. אם נערוך השוואת מחירים לכתרים לשיניים נגלה שמחיר כתר זירוקניה עולה על מחירי הכתרים מהסוגים השונים. הסיבה לכך היא העלות הגבוהה יותר של החומר והעובדה שמדובר בכתר ברמה הגבוהה ביותר. העלויות של טיפולי שיניים עשויות להיות גבוהות במיוחד ואם דרושים לכם מספר טיפולים בו זמנית, הרי שבחירה בכתר זירקוניה בהחלט תייקר את כל הסיפור.