בניית תכנית טיפולים

כשיש צורך בטיפולי שיניים מורכבים יש צורך בתכנית טיפולים מפורטת. טיפולי שיניים מורכבים הם מפחידים יותר, מסובכים יותר ויקרים יותר. בניית תכנית טיפולים מסייעת בהפגת החששות והמתחים ולמעשה מניחה את כל הדברים על השולחן. בצורה זו יכול המטופל לדעת בדיוק מה מצפה לו וכמה זה יעלה לו. כשיש תכנית טיפולים אין הפתעות (בדרך כלל) ותהליך שיקום השיניים הופך לידידותי וברור יותר לכולם. אז כן, אם עוד לא עשיתם זאת - דרשו עוד היום מרופא השיניים שלכם תכנית טיפולים מפורטת וברורה.

טיפולי שיניים מורכבים
יש פעמים בהן נוכל להסתפק בסתימה או טיפול שורש אחד ויחיד, ויש מקרים שבהם נצטרך לעבור מספר טיפולי שיניים כדי להשיב לנו את איכות החיים. כשאנחנו מדברים על טיפולי שיניים מורכבים אנחנו מדברים בדר"כ על טיפולים לשיקום השיניים, שיקום לסת, השתלת שתלים באופן שידרוש מספר טיפולים מקדימים ועוד. במקרים אלו יהיה סדר הגיוני לטיפולים וכל טיפול יהיה הבסיס לטיפול שאחריו. רופא שיניים מומחה ומקצועי יערוך תכנית טיפולים שבה יהיה כתוב בדיוק את סדר הטיפולים ומה כרוך מכל אחד ואחד מהם. טיפולי שיניים מורכבים יצריכו מאיתנו לעבור מספר רב של טיפולים והתכנית תבהיר לנו את התמונה ותכניס לנו מעט יותר רוגע.

תכנית טיפולים להשתלת שיניים
טיפל השתלת שיניים הוא אמנם טיפול מורכב, אך עם זאת הוא שכיח ונפוץ למדי. מדובר בטיפול יעיל שביכולתו להשיב איכות חיים שאבדה או לשפר את זו הקיימת בצורה ניכרת. בדרך כלל השתלת שיניים מצריכה טיפולי הכנה מקדימים שיצרו תשתית ראויה וטובה להשתלת השיניים. גם לאחר ביצוע ההשתלה ישנן פעולות מעקב וטיפולים שיש לעבור, ובדיוק בגלל זה יש לבנות תכנית טיפולים להשתלת שיניים. בצורה זו תוכלו לעקוב טוב יותר אחרי מה שמצפה לכם, לדעת את העלויות ולהיות רגועים שאתם בידיים טובות ומקצועיות.

תיאום ציפיות עם רופא שיניים
לפני שמתחילים טיפול אצל רופא שיניים (זה כלל לא משנה אם זה טיפול מורכב או פשוט), יש לערוך תיאום ציפיות. כשמתאמים ציפיות אין הפתעות וכשאין הפתעות אין בעיות. כך יודע המטופל (וגם הרופא) בדיוק מה מצפה לו בהמשך הדרך גם מבחינת עלויות אך גם מבחינת הדברים הפיזיים שעליו לעבור. בניית תכנית טיפולים היא הדרך שלכם לערוך תיאום ציפיות ולעבור את התהליך שמצפה לכם בצורה המדויקת ביותר.