צילום שיניים פנורמי

ביקרתם אצל רופא השיניים והוא אמר לכם שעליכם לעבור צילום שיניים פנורמי? הגעתם למקום הנכון. אנחנו בטוחים שאתם רוצים לדעת לקראת מה אתם הולכים, למה אתם צריכים לעבור את זה, מה זה הצילום הזה ומה שונה בינו לבין צילומי שיניים אחרים. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן! נשמח להבהיר אחת ולתמיד מהו צילום שיניים פנורמי גם כדי להרחיב את הדעת והאופקים שלכם, וגם כדי להרגיע אתכם. זה הרי ברור לכל שכשיודעים לקראת מה הולכים, הלחץ יורד ואפשר להיות רגועים ושקולים יותר. בואו נתחיל:

מהו צילום פנורמי לשיניים?
בכל טלפון חכם ממוצע קיימת האופציה של צילום פנורמי שמשמעותו היא למעשה צילום רחב. הכוונה היא לצילום שמתבצע בחלקים כאשר התוצאה הסופית מציעה תמונה רחבה במיוחד שכוללת שטח נרחב. אותה השיטה מתבצעת גם לגבי צילום פנורמי שמתבצע בשיניים ובחלל הפה. אם צילום שיניים רגיל יתמקד בשן אחת או באזור מצומצם, צילום פנורמי יכיל את כל אזור הפה בתמונה דו ממדית שנותנת מבט על אזור רחב בהרבה. צילום שיניים פנורמי יכלול את השיניים, הלסתות, הרקמות והמבנים האנטומיים המקיפים אותם. מדובר בצילום מהיר וקל שמתבצע במכשיר מתקדם. החיסרון של צילום מסוג זה הוא שהוא נותן תמונה פחות מפורטת על כל שן כך שאם יש צורך לבחון שן ספציפית, ייתכן והרופא יבחר לבצע צילום רגיל.

באילו מקרים יחליט רופא השיניים על ביצוע צילום שיניים פנורמי?
צילום שיניים פנורמי נותן מידע רב בהרבה מצילום שיניים שמתמקד בחלק מצומצם. רופאי שיניים יחליטו להשתמש בו כאשר יהיה צורך לזהות ולאבחן בעיות רחבות יותר בשיניים ובחלל הפה. הצילום מאפשר לזהות מחלות חניכיים, גידולים סרטניים בחלל הפה, בעיות במפרקי הלסת, מיקום של שיני בינה כלואות, מצב שיני ילדים ועוד. הצילום הפנורמי משמש רופאים כדי לאבחן מגוון רחב של בעיות ולהציע דרכי טיפול מדויקות ויעילות יותר. כאשר ישנו חשד לחור אחד בשן ספציפית אחת ללא כל חשדות נוספים, ייתכן והרופא יבחן להשתמש בצילום הרגיל והממוקד.

כמה זה עולה? האם יש סיכונים? מתאים לנשים בהריון? עוד כמה דברים שכדאי לדעת על צילומי שיניים פנורמיים
צילום שיניים פנורמי הוא צילום פשוט וקל שאינו דורש היערכות מיוחדת. יבקשו מכם להסיר תכשיטים ושעונים, יכסו אתכם בסינר שיגן מפני הקרינה, ובתוך זמן קצר יצלמו את חלל הפה שלכם. לנשים בהריון לא מומלץ לבצע את הצילום הזה אך במידה ומדובר בבעיה דחופה ניתן לעשות זאת. אם את נמצאת בהריון (גם אם בשבועות הראשוניים ביותר) עלייך ליידע את הרופא המטפל כדי שיעשה את השיקולים וייקח את ההחלטה הנכונה. מחיר צילום פנורמי משתנה ממקום למקום אך בדרך כלל הוא ינוע סביב 200 ש"ח.